Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van olyan kontaktlencse amit...

Van olyan kontaktlencse amit nem kell éjszakára kivenni és naponta ki be tenni?

Figyelt kérdés
Szeretnék olyat amit nem kell minden nap kivenni, hanem akár egy hétig is hordhatom. Valakinek volt már ilyen? Mennyibe kerül kb és mik a tapasztalatok?

2015. márc. 26. 18:40
 1/3 anonim válasza:
Én nem ajánlom az éjjel-nappali lencsét. Hiába írják ezt meg azt hogy nem szárad tőle az ember szeme, de igen is szárad és nem tesz jót a szemnek ha éjszaka abban alszol mert gyulladáshoz is vezethet. Sokkal higiénikusabb is kivenni 10-12 óra használat után, ezzel is felfrissíted a szemedet. Valamint ha félre csúszik a szemedben az is borzasztóan zavaró úgy hogy szerintem inkább havi lencsét hordj.
2015. márc. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vannak ilyenek, de drágább mint a többi lencse és rohadt kellemetlen reggelente, szóval úgyis kivennéd hogy átmosd. Akkor meg mi értelme? A szemnek sem tesz jót. Kivenni meg fél percig sem tart szóval nem értem mi gond van ezzel.

Ha esetleg pár napos fesztivál vagy hasonló miatt nem tudod kivenni az más, időnként meg lehet tenni bármelyik jobb havi vagy 2hetes lencsével ezt. csak ne legyen mindennapos mert a végén begyullad a szem és semmilyen lencsét nem hordhatsz majd.

2015. márc. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Csak azért szeretném, mert megyek olyan helyre majd ahol célszerűbb lenne, ha pl. 6napig hordanám ugyanazt, anélkül, hogy kiveszem..de ezen kívül mindig kivenném naponta
2015. márc. 31. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!