Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemtorna segít?

A szemtorna segít?

Figyelt kérdés

Születésem óta a bal szememmel homályosan látok, míg a jobbal tökéletesen. Elsõben ezt észrevették és a bal szememre kontaktlencsét kaptam. Használtam szemtapaszt, de nem sokat segített ill. nem is szerettem. 4.-5.-re a jobb szemem is elkezdett romlani, olyannyira, hogy szinte egy szinten van a két szemem és a kontaktlencsét szemüveg váltotta fel. Rövidlátó vagyok, félek, hogy ez tovább fog romlani, ezért szeretnék szemtornázni. Már próbáltam, de nem értem el jelentõs változást, és nem is voltam kitartó ezek után. Kíváncsi vagyok, hogy ezzel a módszerrel valaki elért-e valami eredeményt, és pontosan melyik módszerrel, milyen könyvbõl? A válaszokat elõre is nagyon köszönöm.

14/L



#rövidlátás #szemtorna #Szemgyakorlatok
2015. márc. 31. 18:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem javult tőle a szemem, de vagy 1,5 évig csináltam.

Kaptam az orvostól lapokat, mindegyiken számok meg formák voltak, ezeket kellett felragasztani egy ajtóra, szekrényre stb. 4-5 méterrel arrébb kellett tőle állnom és letakarni először az egyik majd a másik szemem és megpróbálni elmondani a formákat, számokat. Ha nem láttam, akkor pislogni kellett, meg ugye erőltetni, mert kicsit ez a lényege. Ha nagyon nem megy, akkor kezd közelebbről, aztán folyamatosan menj egyre hátrébb. Remélem javulni fog!

2015. márc. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kipróbálom és nagyon-nagyon köszönöm. :)
2015. ápr. 1. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!