Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Javulhat a szemem?

Javulhat a szemem?

Figyelt kérdés

Nem rég kaptam szemüveget, a bal szemem -0,5 a job bpedig -0,75. Nagyon sok helyen láttam, hogy azt mondják kinőhetem, vagy csináljak szemtornát, vagy csak szimplán ne hordjam a szemüvegem ha nem kell és attól jobb lesz.

Nagyon nem szeretem a szemüveget és nem csak a kinézete miatt. 16/F



2014. dec. 3. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Mit mondott a szemész? Nekem azt, hogy amíg növök, addig romlani fog, utána megáll. Kinőni a kiskori pluszos szemüveget lehet.


Nekem azt is mondta, hogy a szemromlás szempontjából mindegy, hogy hordom-e a szemüveget.


A szemtorna ártani biztos nem fog, szerintem használni sem, de ha van rá időd, csináld.


Én sokáig csak az iskolában hordtam a szemüveget, mert nem láttam a táblát, máskor nem kellett.

2014. dec. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az csak a legkitartóbaknál igaz. Nézz körül a youtube-n, szemtornával kapcsolatban.
2014. dec. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ekkora dioptria valóban helyrejöhet még. Csak a 2-nél nagyobb dioptria nem valószínű, hogy helyrejön.


Nekem is megjavult a - 0,5-ös szemem úgy, hogy nem hordtam a lencsét és mindig csöpögtettem bele műkönnyel, meg tornáztattam. Sajnos a másik ami -4,5-es az nem...pedig jó lenne.


Legalább van egy jó szemem. :-) Nekem ilyen felemás. Azt is mondták, hogy a nagyon rossz szemem miatt leromolhat az, amelyik jó, de szerencsére nem így történt.

2014. dec. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2014. dec. 4. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!