Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ki fogják vonni a forgalomból...

Ki fogják vonni a forgalomból a hagyományos hidrogél kontaktlencséket? Ha igen, kb mikor (szerintetek)?

Figyelt kérdés
Nekem a hagyományos jött be eddig csak (Acuvue 2), a szilikon hidrogél alapút (Air Optix Aqua, Acuvue Oasys) sajnos nem bírta a szemem. Viszont azt olvastam, hogy egyre csökken a hagyományos hidrogél lencsék használata, és attól félek, hogy pár éven belül gyáratni se fognak ilyen típust. Zárójelbe azért ezeket írtam, mert ezeket próbáltam, használtam.

2015. ápr. 5. 23:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Csökken a használata, mert az újabb fajták jobbak. Ezért a legtöbb ember vált újabbra. De szerintem ettől még megmarad a régi, ahogy a sima kemény lencse is létezik még, habár ritka, de amíg van aki csak ezt bírja viselni addig létezni fog. Ahogy a hidrogél is.
2015. ápr. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Abban bízom, hogy pl a Johnson&Johnson ahogy az Acuvue-t megszüntette, kiadta az Acuvue 2-t, tehát csinált helyette egy másik hidrogél lencsét, és ezt talán úgy vonják csak ki majd, hogy lesz helyette egy Acuvue 3 mondjuk, ami szintén hidrogél.
2015. ápr. 8. 20:20
 3/3 anonim válasza:

Biztos, h előbb vagy utóbb teljesen leállnak a gyártásukkal, mert a sima hydrogel lencsék technológiai szempontból elavultnak számítanak; leginkább az alacsony Dkt értékek miatt, ami ugye a szem egészsége szempontjából nem szerencsés.


Egyébként azt ajánlom, kedves kérdező, hogy próbálj ki más szilikon-hidrogél lencséket is, az egyiknek be kell jonnie, olyan nincs, h a szemed nem bírja egyiket sem (márcsak a kedvezőbb biológiai értékek miatt sem). Melegen ajánlom a CooperVision termékeit (Biofinity, Avaira) vagy ott a Bausch&Lomb, a Sauflon. Kérj próbalencséket a szemészedtől, vagy ha a fent említett márkák esetleg nem kaphatóak nála, akkor keress fel más optikákat is.

2015. jún. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!