Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Valaki tapasztalt már ilyet...

Valaki tapasztalt már ilyet vakuba nézés miatt?

Figyelt kérdés
Tegnap este egy fényképezés közben a vaku fényébe belenéztem, mint mindig ha az ember fénybe néz látja pislogáskor egy ideig a felvillanó pontot, pislogtam láttam is a fényt s a jobb szememnél pislogáskor a fény megjelenésekor elfekededett az a pont, pislogtam újra úgyszintén először világos fény ami elfeketedett egy pontban a látomezőm közepén miközben lefelé mozgott, minden pislantás után! Egy bizonyos idő után elmúlt! Miért/mitől lehet ez?

2015. ápr. 9. 15:50
 1/5 A kérdező kommentje:

Fontos lenne..

21/F

2015. ápr. 10. 16:22
 2/5 anonim válasza:

Egyszerű: a szemfenéken a receptoraid kiégtek... valószínűleg csak a fény erejét tudod egy részen érzékelni, egy kis idő, mire regenerálódik. Jobb esetben, amíg csak nagyon rövid az időre éri az erős fény, úgy gyorsan, maradandó sérülés nélkül tud regenerálódni, de ha pl napfogyatkozást szabad szemmel hosszan néz valaki, akkor bizony rendesen kipörköli. Nagyjából úgy működik a szem fénygyűjtése, mint amikor a nagyítóval gyújtogatod a papírt, csak nem "pontosan" a fókuszpontot használod (úgy, mint a fényképezőknél).


Érdemesebb sokkal amúgy fényképezést derített fénnyel csinálni, mint egyenesen rávakuzni valakire. Azon túl, hogy nem túl egészséges a szemnek, túl erős árnyékokat is adhat (kivéve, ha ez a cél), de ha pl plafonról vereted vissza a fényt vagy valami hasonló módszerrel, az kíméletesebb a szemednek is.

2015. ápr. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Voltam teljes szemvizsgálaton szemorvosnál és mindent rendben talált,a szemfenéket is!

Köszönöm a választ!

2015. ápr. 11. 08:50
 4/5 A kérdező kommentje:
Voltam szemorvosnál,nincs kiégve semmi sem!
2015. ápr. 16. 16:09
 5/5 A kérdező kommentje:
Állítólag normális,csak arra a felvillanó fenyre kell koncentrálni és ennyi!
2015. ápr. 16. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!