Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegproblémában tudna-e...

Szemüvegproblémában tudna-e valaki tapasztalt/hozzáértő tanácsot, véleményt adni?

Figyelt kérdés

33 éves vagyok, nem tudtam, mivel is van igazán problémám: észrevettem, hogy sokszor hunyorgok, távolra nézve, a feliratokat homályosnak látom, közelre nézéskor (könyvolvasás, monitorhasználat) azt hiszem, élesen látok, de rövid időn belül elkezdenek mozogni a sorok, nehéz követni, ilyenkor meg erősen pislogok. Inkább ezek a "felvett" szokásaim kezdtek zavarni, így a minap elmentem egy szemészeti szakrendelésre. Itt volt gépi és hagyományos vizsgálat is, az eredmény:

J sph. dptr: -0.5 cyl. dptr.: 0

B sph. dptr: 0 cyl. dptr. -0.5 ax: 170 fok


Elmentem egy optikába a szemüveget megcsináltatni, itt is elvégeztek vizsgálatokat, de más eredménye lett:


J sph dptr.: -0.5 cyl. dptr.: +0.25 ax: 175 fok

B sph dptr.: -0.25 cyl. dptr.: 0


Azt mondták, hogy ha az ő vizsgálati eredményeik alapján készül a szemüveg, akkor garanciát vállalnak rá, vagyis, ha gond lenne, 3 hónapon belül kicserélik. Nem értettem az eltérés okát, de végül megcsinálták ennek megfelelően a szemüveget.

Kb. 4-5 napja próbálgatom, a jobb oldal - úgy érzem - tökéletes, extra éles a kép, nem zavar az sem, ha látom a keretet, de a bal oldalon, a szemem (ill. a lencse) alsó sarkában olyan, mintha egy "folt", vagy "torzulás" lenne, és baromi idegesítő a keret is. Ha arra próbálok figyelni, szédülök, így, kicsit olyan, mintha ferde, féloldalas lenne a világ. Utcán, buszon nem is merem balra fordítani a fejem. Amennyit nyertem a szemüveggel, annyit vesztettem is...

Mitévő legyek?

Próbálkozzak még a megszokással? Mégsem az optika vizsgálati eredményei alapján kellett volna a szemüveget elkészíteni? Hagyjam a fenébe, és ne is hordjam egyáltalán?


Köszönöm, ha valaki tud segíteni.


2014. szept. 7. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:

"ha az ő vizsgálati eredményeik alapján készül a szemüveg, akkor garanciát vállalnak rá, vagyis, ha gond lenne, 3 hónapon belül kicserélik."


Magad írtad. Menjél vissza, és mond el a gondodat. Hidd el, segíteni fognak.

2014. szept. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem volt cilinderes az üvege, akkor normális a reakciója. Két hét kell, mire megszokja az üveget. Ha utána is panasza van, forduljon kezelőorvosához vagy optometristájához.
2014. szept. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha annyira szédülsz tőle lehet a bal szemedre tényleg túl erős az a dioptria, bár tény és való, hogy valameddig szokni kell a szemüveget...

Azt semmiképp se csináld, hogy nem hordod, mert azzal csak romlani fog a szemed. Én bevizsgáltatnám a helyedben még egyszer a szemed és a szemüveget is.

2014. szept. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gondolkodás nélkül választanám az optika ajánlatát.
2014. szept. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Nem volt eddig semmilyen szemüvegem.

Bár egyáltalán nem értek hozzá, ahogy nézegetem ezeket az eredményeket, pont a bal oldalon kellene ennek a cylinderes dolognak lennie - ahol végül nem lett, ellenben a jobb oldalon meg igen. Érdekes módon ott egy nap után elmúlt a "furcsaság".

Lehetséges az, hogy az a -0.5 dptr túl erős?

Magát a szemüveget bevizsgáltattam (olvastam rémsztorikat elrontott csiszolásokról), a lencsék a mért adatoknak megfelelően készültek el.

Csak azért gondoltam, hogy inkább nem is hordom, mert végül is nem olyan erős dioptriák ezek, és azon túl, hogy jobb szemmel jól látom a filmfeliratokat, sem könyvet olvasni, sem utcán tájékozódni nem tudok tartósan, kényelmesen. Abból is lehet baj, ha hagyom a fenébe?

2014. szept. 7. 21:35
 6/6 anonim ***** válasza:
2014. szept. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!