Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Megszáradt a kontaktlencsém!...

Megszáradt a kontaktlencsém! Most mi a teendő?

Figyelt kérdés
Tegnap este kivettem, de valószínűleg nem vettem észre, hogy még az ujjamon van, és nem esett bele a tartóba, ahonnan is aztán biztosan leesett, ugyanis másnap reggel (ma) a mosdókagyló szélén találtam. Kisebb volt és viszonylag kemény, így nem mertem betenni a szemembe. Betettem helyette a tartóba, és agyonlocsoltam a kontaktlencse folyadékkal, hátha visszakapja eredeti formáját – mondjuk nem tudom, hogy attól még tanácsos-e hordani ezen incidens után. Még vagy 3 hétig nem járna le... Most csak egy fél lencse van bent. Mit tegyek?

2015. ápr. 13. 07:32
 1/8 anonim ***** válasza:
sajnos kuka
2015. ápr. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg nem fog visszapuhulni, en legalabbis akarhanyszor jartam igy mindig egybol kidobtam, de lehet attol meg visszapuhulna (nem probaltam) De akarhogy is van, neked kell eldontened, hogy 3 het a fontosabb, vagy a szemed egeszsege:). En barmilyen lencset is inkabb kidobnek gondolkodas nelkul, mint hogy megkockaztassam a szemem veszelyezteteset, vegulis lencset veszel barmikor, szemet mar annal nehezebben:D
2015. ápr. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én már jártam így, egy napot hevert a lencsém a szőnyegen mire megtaláltam.


Betettem folyadékba, persze jól lemostam a tisztító folyadékkal és egy nap után úgy nézett ki mintha semmi sem történt volna vele. Aztán használtam tovább. A lényeg, hogy jól mosd le az ápoló folyadékkal és hagyd legalább egy napot ázni benne. Mielőtt betennéd a szemedbe az előtt is mosd át alaposan megint.

2015. ápr. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad használni, mivel a kiszáradt lencsén apró repedések keletkezhetnek, ami káros.
2015. ápr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
kuka!
2015. ápr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A szemdokim - sokat elért, jó orvos - azt mondta, vele is megesett már ilyen véletlenül. Ha visszapuhul, betehetem; ha csíp, szúr, értelemszerűen vegyem ki és fel vele a kapcsolatot. :D Eddig olyan, mint mindig, úgyhogy nem parázok. Sajnos a meggyőző, azonban egymással ellentmondó válaszok miatt nem tudtam ezek alapján dönteni. Mindazonáltal köszönöm a segítséget! :)
2015. ápr. 14. 16:34
 7/8 anonim ***** válasza:
gratulálok az orvosodnak :(
2015. ápr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az dokim egy jó orvos, amit bizonyított, így hiszek neki. A lencse teljesen jól van, a szememmel egyetemben, köszönik szépen. :)
2015. ápr. 15. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!