Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha a gyakorlati színlátásom...

Ha a gyakorlati színlátásom tökéletes, de abban a bab könyvben bizonytalan vagyok egy-két dologban akkor mennyire illetve színtévesztő vagyok e?

Figyelt kérdés

Iskolában engem színtévesztőnek tituált a védőnő mert nem tudtam kapásból a színeket abban a könyvben...Elküldtek felül vizsgálatra ott a gyakorlati színlátásom 100%-os volt, de a könyvben párszor bizonytalan voltam.Vannak ezek az úgy nevezet szemtrénerek akik kitudnak gyógyítani ebből a problémából?Itt egy videó pl https://www.youtube.com/watch?v=I5wlOJMPiuI

A válaszokat előre is köszönöm! 16/F.



2015. jún. 2. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik. Nincsenek határesetek, vagy megtudod különböztetni a színeket a pöttyös ábrán vagy nem, ha nem használtál valamilyen színes lencsét vagy színes megvilágítást. Egyébként ez önvizsgálatnak számít, ha mind a kétféle alakzatot felismered (ki tudod olvasni a két betű/szám párt), akkor nem vagy színtévesztő. Maximum az alakzat felismerésed gyengébb, mert nehezebben megy. A színtévesztésből súlyosság, csak a több szín tévesztése szerint van.
2015. jún. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel én elég hosszú ideje színtévesztek, ezért elég sok normális színlátású ismerősömmel beszéltem erről, és elég sokan mondták, hogy bizonyos számokat a japán könyvben elég nehezen ismertek fel.

Ha a színlátásod gyakorlással köszörülhető lenne, akkor azért sajnos az arra a nem hízelgő megállapításra vezetne, hogy a nevelésedben az átlagembernél kevesebb hangsúlyt kaptak a színek - ez meg nyilván nincs így.

Én ugyan nem tudom, mi az a "gyakorlati színlátás" esetünkben pontosan, de azt tudom, hogy a színtévesztés milyen. És az azért nem olyan egyszerű, mint az ék vagy a lejtő. :) Például én olyan tapusú vagyok, hogy a barna meg a zöld egyes árnyalatait keverem (vannak ennek még jellemzői, de a színek felismerésében ennyi). Nem is lehetnék elektromos szakember, ha a kisvárosban a védőnőnél, aki nyolcadikban elbírálta az egészségügyi alkalmasságot, van japánkönyv, de 1966-ban ott nem volt. :) Különböző színű fonalakat válogattunk, hol ő húzott egyet, és kérdezte, milyen színű, hol azt kérte, vegyek ki zöldet, stb. Mivel ezek szerint pont a kérdéses árnyalatok nem voltak meg cérnában, ezért hibátlanul megfeleltem. :)

Azonban van egy pofon egyszerű önteszt.Itt

[link]

jobb oldalon lefelé vannak színes sávok. Ha te valamelyiket ugyanolyannak látod, mint a legfelsőt, akkor sajnos színtévesztő vagy.

2015. jún. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1: Dehogynem, az átmenet folytonos a normál színlátástól egészen a színvakságig. Tehát a kérdező egy határeset. Készülj fel a hosszas vizsgálatokra, mert nekik sem könnyű dönteni az ügyben!
2015. jún. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Csak úgy rávágták ezek a bolondok ,hogy színtévesztő vagyok...Mármint a doki meg a nővér.
2015. jún. 7. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!