Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért mondják itt, hogy...

Miért mondják itt, hogy szemüveg is kell kontaktlencse mellé?

Figyelt kérdés
Ezen az oldalon mindig ezzel jönnek, hogy kötelező, anélkül nem lehet, stb. De ez hülyeség, senkit nem ismerek aki szemüveget csináltatna miközbe úgyis csak lencsét hord, felesleges kiadás lenne csak. Nekem sincs szemüvegem, soha nem is volt, mert fel sem venném. Lencsét hordok évek óta, azzal is kezdtem. Sose mondták az orvosok sehol, hogy csináltassak már szemüveget... akkor itt mi alapján hajtogatják ezt mindig?
2015. jún. 4. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy kell e. Én itthon szemüveget hordok ezért csinàltattam.
2015. jún. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most a Rubint Rékát hallottam nyilatkozni, hogy megy műtétre, mert nem hordott pihentetés céljából (nem tudom milyen gyakorisággal kell) szemüveget soha, és begyulladt neki a szeme alatt, akkora ödémák keletkeztek, hogy csak műtéti úton lehet eltávolítani. De lehet ez 100-ból egy emberrel történik meg, azért nem csinálnak belőle nagy ügyet! Különben az ismerőseim közül az összes kontaktlencsés esténként szemüvegben kóricál.
2015. jún. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azért kell a szemüveg, mert reggel ki kell jutnom a fürdőig, és a lencsét nem rögtön teszem be, úgy vaksi vagyok :) na meg jól jön este, ha már a lencsét kivettem, de még TVznék. Állítólag néha jó pihentetni a szemet.
2015. jún. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Nem egészséges napi 16 órát lencsében mászkálni. Meg bent is felejtheted elalváskor, ami nem vicces dolog.

Mellesleg a szemet meg is lehet javítani, főleg fiatalabb korban. (Bates-módszer)

2015. jún. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Mert ha állandóan lencsét hordasz és sose pihenteted a szemed szinte, akkor pár év után majd pisloghatsz a szemészeten, amikor eltiltanak a lencsehordástól. Hiába vannak egyre jobb és modernebb lencsék, attól még mindig van valami a szemeden. Egy idő után szépen beereződik, elkezd fulladni és ha ezt hosszú távon figyelmen kívül hagyod, rámehet a látásod.

Meg az is elég kínos, amikor szimplán összeszedsz valami fertőzést, árpád lesz vagy csak elfárad a szemed, szúrja, elszakad az utolsó pár lencséd, stb... és nem látsz, mert nincs lencse. :D

2015. jún. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Ha begyullad a szemed, lehet, hogy be sem tudod rakni a lencsét, de mindenképp kényelmesebb. Nagyon távollátóknál megeshet, hogy valaki gikszer van a lencsével, ha szemüveg nincs, nem tud elindulni otthonról. De egyébként is pihentetni kell, napi 16-18 órában folyamatosan nem egészséges, ha bent van.
2015. jún. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15%
Én meg olyat nem ismerek, aki nyápic vagy ronda a szemüveghez.
2015. jún. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én alig várom, hogy kivehessem, ha lehet. Itthon mindig az az első. Mégiscsak egy idegentest a szememben. A szemorvosom meg azt mondta, hogy ha vizsgálatra megyek, előtte ne hordjam a lencsét pár napig, mert attól ödémás a szem, és nehezebb vizsgálni.

Persze ha neked csak 1-2 dioptriás lencse kell, akkor megvagy nélküle, én már 10 fölött vagyok, és szabad szemmel alig látok.

2015. jún. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem egészséges 15-18 órát egy huzamban hordani minden egyes nap éveken keresztül.

Ha náthás vagy, lázas vagy akkor nem szabad lencsét hordani. Ha valami miatt begyullad a szemed, szintén nem szabad lencsét hordani. Aki nem vezet autót és -1-es a szeme az kibírja szemüveg nélkül napokig is de akinek már -3, -4 vagy nagyobb annak vmi kell.

2015. jún. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!