Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek megoldható lenne...

Szerintetek megoldható lenne a váltás?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, és nyárra kontaklencsét szeretnék. Anyukámnak már felhoztam az ötletet, de azt mondta, még várna vele egy évet. Bár nem volt olyan meggyőző, szóval lehet belemenne, hogy nyárra lehessen.

Érdemes lehet váltani?



2015. ápr. 24. 12:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom most mi a rendszer, de amikor én elkezdtem kontaktlencsét használni, akkor 14 év volt az alsó korhatár, igaz ez már régen volt. Első lencsét, nehogy internetről rendelj. Nehéz lesz berakni, meg ha nem tudod hogy melyik amelyik neked való akkor könnyen rosszul választhatsz. A szemüveg dioptria, meg a lencse dioptria általában nem is szokott egyezni, elsőt mindenképpen bízd optometristára.
2015. ápr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Optikus vagy szemorvos illeszti a szemedre az elsőt. Megmutatja hogyan rakd be, vedd ki, hogy ápold a lencsét. Fertőtlenítés stb... Ezek nagyon fontos dolgok, nem szabad elbagatellizálni, mert egy bakteriális, virális vagy gombás fertőzés akár a látásodba is kerülhet.
2015. ápr. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!