Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Segítene valaki szemészeti...

Segítene valaki szemészeti lelet értelmezésében/szemüveg felírás/?

Figyelt kérdés

Édesapám volt szemészeten,szemüveget írtak fel neki.

Jobb: 0,5 + 1D = 1

Bal: 0,5 + 1D = 1

PD .: 65.

Interneten akartam neki rendelni,mert sokkal olcsóbb lenne,mint itthon,ráadásul messzire is kellene utaznunk. De a receptet nem tudják értelmezni,mert azt mondják,hogy a cylinder mellé axis érték is kellene,de azt nem írt rá az orvos. Az előző szemüvege/olvasó volt csak/ receptjén is ugyanennyi adat szerepel csak


2015. júl. 31. 07:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Az 1D az a cilinder értéke.Ott fokot is meg kell adni (pl 170°)Menjetek vissza a szemészetre, hogy pontosítsák a receptet, mert így nem lehet szemüveget készíttetni.
2015. júl. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én olyan szemészet vizsgálata alapján, ahol egy korrekció adatait sem tudják tisztességesen felírni, nem készíttetnék szemüveget.Drága mulatság lehet, egy rosszul elkészített, hordhatatlan szemüveg.

2015. júl. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tévedek. Azért nincs axis, mert a +1D az olvasó szemüveg dioptriáját jelöli.Erre nincs szükség távollátó szemüveg rendelésekor.
2015. júl. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok.

Ahol a vizsgálat volt,ott felajánlották azt is,hogy elkészítik a szemüveget,de 28000ft lenne,több mint amennyit apu kap egy hónapban. 60km-re van a rendelő ahova járunk. Külön olvasót is írtak fel,az +3,5 és +3,5.

2015. júl. 31. 12:01
 5/5 A kérdező kommentje:
Megoldódott,az axis lehet 0 is,ekkor plan-cylinderről beszélünk.
2015. júl. 31. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!