Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Körülbelül milyen árba van...

Körülbelül milyen árba van egy szemüveg vizsgálattal, kerettel, lencsével együtt?

Figyelt kérdés

Már régóta gyanítom hogy valószínűleg szemüvegre lenne szükségem. Messzire se látok valami jól, közelre eddig nem tűnt fel, csak most hogy kíváncsiságból felvettem anyukám szemüvegét és megdöbbentem a különbségen, és sokat fáj a fejem-szemem.

Elhatároztam hogy amint sikerül össze gyűjteni egy kis pénzt elmegyek és megcsináltatom. Szeretnék egy kalap alatt letudni mindent, tehát bemegyek optikába megmondják milyen szemüveg kell és meg is rendelem. Tudom hogy sok mindentől függ az ár, meg határ a csillagos ég, de jó lenne egy kb minimum ár. Tehát megúszhatom 10-20 ezerből vagy a legolcsóbb is ennél jóval drágább?


2015. júl. 31. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
A z enyém féláras kerettel volt 33 ezer, igaz ez vékonyított lencse, az eg tizes. Neked az nem kell.
2015. júl. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ha 20 ezerből meg akarod úszni, akkor valami hihetetlen akciót kell kifognod. figyeld az akciókat, hátha lesz vmi. én az ofotértnél vagyok, és rendszeresen vannak akciók.

10 ezerből szerintem tuti nem fog sikerülni megúszni, a 20 is kétséges.

2015. júl. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

TB alapon ingyen is megvizsgálják a szemed, rendes szakorvos, kórházban, klinikán, ahol van a szakrendelés. Én optikában nem vizsgáltatnám a szemem. Ott nincs is annyi eszköz, mód erre, kutyafuttában végzik a vizsgálatot, s valahol kiöregedett nyugdíjas szemészeket alkalmaznak.

Nekem csak a lencse 16 ezer + a keret 18 ezer volt. +1,5 -ös és +2.0 - es a lencsém, semmi extra nincs rajta.

2015. júl. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nekem pont az a tapasztalatom, hogy optikában jobban vizsgálnak. nekem sztk-ban simán felírták a fél dioptirával erősebb szemüveget, amire semmi szükség sem volt. nekik mindegy.

de el lehet menni sztk-ba IS. én nem bíznám csak az sztk-ra, annyira sietnek, annyira nem törődnek az emberrel és még beszólogatnak egy-két szemétséget is.

ofotértben tudom, h van szemorvos, meg kell kérdezni, h mikor rendel és melyik fiókban. nagyon alaposan vizsgálnak.

2015. júl. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Optikában is van szemorvos, nah meg ott nem csinálnak szemüveget vizsgálat nélkül.
2015. júl. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még annyi lenne a kérdésem hogy a multifokális szemüveg sokkal, tehát 2x 3x drágább vagy sem?
2015. júl. 31. 17:24
 7/10 anonim ***** válasza:
igen, drágább
2015. júl. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az rendben van hogy drágább a kérdés csupán az hogy mennyivel?


Az itteni válaszok és a időközben szemüveges ismerősök körbekérdezése alapján a normál lencse 12-20ezer/2db körül mozog, viszont multifokálisról egy ismerősöm se nyilatkozott ezért érdekelne hogy 20-30ezer/2 lencs vagy meghaladja akár a 40-50-60 ezer forintot is.

2015. júl. 31. 17:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Anyukámnak van, 60 ezer ft volt.
2015. júl. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
menj el egy optikába és kérdezd meg, mi az ábra. kb 5 perc alatt felállítanak neked 2-3 lehetséges megoldást.
2015. júl. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!