Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Várjak még egy évet?

Várjak még egy évet?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok és már másodikos korom óta van szemüvegem,azóta állandóan romlik..

Most már ott tartunk,hogy csak foltokat látok..és le se veszem a szemüvegem se suliba,se itthon..

Dioptriával együtt az üveg is vastagodik,tehát a nagy szemem egyre kisebb benne..

Fontolgattam a kontaktlencsét,el is mentünk,de nem adott..mondta hogy 14 éves kortól lehet..

Nekem nagyon kéne,szerelmes vagyok egy fiúba,és valljuk be a szemüveg nem túl előnyös...

Tehát a kérdés az lenne: várjak még egy évet a kontaktlencséig,vagy menjek más szemorvoshoz,mert máshol kiadják?

(Bocs a hosszú oda nem illő szöveget,de ki kellett adnom magamból az egész élettörténetemet...)



2015. szept. 22. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Csináltass vékonyított lencsét, ez drágább, de nem látszik benne nagynak a szemed, nekem is ilyen van.

Szemüveg lehet előnyös is, ha az arcod formájához választod és nem ilyen modern ronda fekete keretet, vannak keret nélküliek, ezek van akinek kifejezetten jól állnak.

2015. szept. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy vékonyított,de a szemem még mindig kicsi benne...es nekem mar ilyen extra vekonyitott kell..:'(

Ígyis tok draga egy szemuvegem..

2015. szept. 22. 17:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 12 éve (!!!) van szemüvegem, a fiúk kifejezetten szerették/szeretik. Szóval az, hogy nem előnyös fiúknál a legnagyobb hülyeség, amit valaha olvastam. A korhatárt meg tartsd be, nem hülyeségből mondják. Nekem is most lesz csak kontaktlencsém. 23/L
2015. szept. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kontaktlencsét bárki hordhat, a korhatár azért van mert egy fiatal nem mindig kezeli megfelelően, az pedig komoly gondokhoz, vaksághoz is vezethet ha koszos kézzel fogdosod vagy vízzel mosod, stb. Ilyenek szoktak lenni fiataloknál sajnos. Nem veszik komolyan. Ezen kívül semmi akadálya hogy lencséd legyen.

Bemész egy optikába, kérsz lencséhez vizsgálatot, kapsz próbalencsét, az már alapból kitart pár hétig. Aztán olcsóbban rendelhetsz neten ugyanolyan lencsét amit próbára kaptál, csak meg kell jegyezni pontosan mi a neve, milyen dioptria és görbület, szóval ne dobd ki a csomagolását.

[link]

2015. szept. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!