Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Várjak még egy évet vagy most...

Várjak még egy évet vagy most rohamléptekben készüljek fel és jelentkezzek főiskolára?

Figyelt kérdés

Az alaphelyzet az, hogy tovább szeretnék tanulni, mert nem nagyon látok más esélyt a normális életre. Most töltöttem be a 21. életévemet és nem szeretnék tovább várni, viszont nem tudom milyen irányba menjek. Vagyis gazdasági szakok érdekelnének (pénzügy és számvitel vagy gazdálkodás menedzsment) viszont csak önköltségesre tudnék bejutni. Ezzel nincs gond, mert diákhitelből finanszíroznám, a gond az, hogy nem vagyok biztos magamban. Gondolkodtam már a gazdaságinformatikus szakon is.

Ha várok egy évet akkor 22 évesen fogom csak elkezdeni jövőre és, ha időben végzek akkor is már 26 éves leszek. A volt osztálytársaim akik továbbtanultak idén vagy február környékén végeznek. Én már így is elvesztegettem 1,5 évemet idétlen OKJ képzésen, még így is van belőle 1 évem. Nem tudom mit csináljak.

Úgy gondolom, hogy érdemesebb lenne még 1 évet várnom és normálisan felkészülni az újraérettségizésre és tényleg átgondolva megválasztani egy szakot, illetve mellette elmehetnék dolgozni legalább lenne pénzem, és nyelvet is tanulhatnék, mert sajnos érettségi után nem törődtem vele és az a gyenge tudásom is elkopott ami volt.

Másrészről már így is elvesztegettem rengeteg időt.


Ti mit csinálnátok?



2015. jan. 16. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyrészt, ha nem vagy biztos magadban, nem érdemes semmibe sem belefogni. Másrészt ha évek óta csak töketlenkedsz, talán nem árt egyszer a megérzéseidre hagyatkozni, és hagyni későbbre a gondolkozást.
2015. jan. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jól gondolom ez az utolsó éved amíg újraérettségizés nélkül jelentkezhetsz. Ha van elég pontod arra a szakra amit kinézel,akkor szerintem mindenképp még idén jelentkezz. Viszont ha nincs, akkor a helyedben alapos felkészüléssel újraérettségiznék, VAGY esetleg most tavasszal tennék valamelyik nyelvből nyelvvizsgát(ha még nincs), mert az is 28 vagy akár 40 többletpontot jelent és akkor még idén felvételiznék.

Ha nem vagy biztos abban, hogy a gazdasági szak neked való e, próbáld meg elképzelni vagy érdeklődd meg esetleg ismerőstől, hogy hogy telne majd egy munkanapod, milyen karrier állna előtted. Mert ez az amire sokan nem gondolnak mikor jelentkeznek valamire, és végül messze nem azt fogják majd csinálni amit kitanulnak, ha egyáltalán kitanulják, vagy azt csinálják, de utálják is a munkájukat. Ne csak azért jelentkezz oda, mert divatszak, vagy mert hú de jól lehet vele keresni. Hallgass a szívedre és azt válaszd, amelyiket tényleg szeretnéd csinálni akár életed végéig. Ha jó vagy valamiben, úgyis kitűnsz majd vele.

2015. jan. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A gazdaságinformatikus egyébként inkább informatikai képzés. Sokan leszólják, de szerintem sokat ki lehet hozni belőle, és egyébként jóval kevesebb pont is kell.
2015. jan. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!