Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az árpát mivel lehet természet...

Az árpát mivel lehet természetes módon eltüntetni?

Figyelt kérdés

Most, kb. 30 perce vettem észre, hogy a szempillám tövénén, pirosas, fájdalmas, kicsi szúnyogcsípés szerű dudor alakult ki... utna néztem és egyértelmű volt, hogy ez árpa. Az írtak szerint műtéttel lehet eltüntetni, ezt röhejesnek tartom, hogy egy ilyen kis dolog miatt műtétre legyen szükség... valami alternatíva nincs?

Segítségeteket előre is köszönöm!


2010. márc. 14. 18:42
 1/9 elika ***** válasza:
100%
Szia! Nekem anno az segített, hogy egy nyers krumpli szeletet tettem a szememre( hogy befedje az egész szemüreget, akkora legyen a szelet) éjszakára, és reggelre kitísztította, eltűnt az árpa. Ha már" előrehaladottabb"az árpa, akkor a szemorvos felír rá szemcseppet( olyanom is volt, amin már csak az segített).
2010. márc. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Párakötéssel kell próbálkozni.A dudort bekell kenni valamilyen zsírosabb kenőccsel,arra teszel egy nedves textil zsepkendőt,arra egy szárazat és lefeded vagy fóliával,vagy zsacsival.Kiszokott fakadni tőle,de ha nem múlik akkor valóban szemészetre kell menni vele.
2010. márc. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Én ablakpárával szoktam kenegetni, szokott használni.
2010. márc. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A krumplit bevállalnám... bár a másik is tetszik, remélem meggyógyul! Maximum agy-kontrollozom este :P a 7 centis cisztám is ettől múlt el... szóval egy árpa nem okozhat gondot :)
2010. márc. 14. 18:59
 5/9 elika ***** válasza:
A nyers krumpliszeletet használták szemtisztításra" anyáink" is, mert bizonyítottan hatásos. Apám amikor páka nélkül heggesztett, és csupa vér lett estére a szeme, a nyerskrumpli reggelre teljesen" kiszívta" a vért, és szép fehér lett a szeme fehérje. A zsíros kenőcstől én félnék, mert ha véletlen a szemedbe jut, nagyobb lehet a baj.
2010. márc. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Élesztőt kell enni.
2010. márc. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Nem rossz megoldás a krumpli,ha nem vagy allergiás a keményítőre.Amennyiben ezt nem tudod biztosan,ne kísérletezz,mert kötőhártya-gyulladást is előidézhetsz,ha félrekezeled.

Bár a burgonyától kicsit drágább,de kifejezetten a jégárpára kifejlesztett kenőcsökkel gyors javulást érhetsz el.Pl.:FLOXAL,ISOPTO MAX

Jobbulást.

2010. márc. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 elika ***** válasza:
Szép reggelt! Javult a szemed/ elmúlt az árpa? Kipróbáltad a krumplis módszert?
2010. márc. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Csak 1 órán át volt a szememen, mert Párom itt aludt nálunk, és nem tudtam a szememre rakni, hogy ott is maradjon... Ma este fogom megcsinálni.

Köszi az érdeklődést, de látod, nem jött össze :(

Holnap majd írok :)

2010. márc. 15. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!