Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Házilag, viszonylag természete...

Házilag, viszonylag természetes módszerekkel, hatékonyan hogyan lehet penészt eltüntetni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 01:52
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
ecettel!
2011. jan. 9. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

itt egy saját recept (: de nagyon joo:D

1 csomag szoda bikarbona 1 TK só 4-5 EK ecet majd 1 friss citrom:) a só suruláshoz a citrom a jo illat miatt kell:) hatásos:D

2011. jan. 9. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tetszik a második válaszoló receptje! Eddig én is csak ecetet használtam, de ki fogom próbálni ezt is!
2011. jan. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a receptet :) Kipróbálom :)
2011. jan. 9. 12:12
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Én hipóval csináltam. A nyaralóban óriási területen volt penészfolt. Betöltöttem fél liter hipót egy "spriccelős" ablakmosó flakonba és rányomtam az egészet. Semmi mást nem kellett csinálnom. A penész lefolyt a falról, nyoma sem maradt és azóta sem jelent meg.


Egyébként a sokat ajnározott "savó és társai" penészölők nem mások, mint közönéges hipó díszdobozban. Bárki megnézheti ha a normál hipó és a díszdobozos apróbetűs szövegét összehasonlítja.


Az meg, hogy a hipó méreg és gyerek közelében tilos használni, így, ebben a formában badarság. Persze, hogy nem kell megitatni vele. Azonban a hipó a falon egy óra alatt elbomlik és utána már ott sincs. A visszamaradt nátrium-hidroxid meg lassan átalakul mosószódává. Ezzel az erővel a szódabikarbónától is félni kellene. Pláne, ha a süteményben meg is sütik.

2011. jan. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tami976 ***** válasza:
85%

Második válaszoló? Miért jó az, hogy több dolgot összekeversz? A szódabikarbóna és az ecet egymás ellen hat. A keletkező semleges kémhatású nátrium acetát és a keletkező szén-dioxid nem igazán hatja meg a penészt.


Külön-külön a sav vagy a lúg el tudná roncsolni a sejtfalakat, de együtt hatástalan.


A konyhasó pláne nem csinál semmit. Ezzel az erővel a mosógépben soha nem lehetne penész, mivel a mosóporok nagyrészt sóból állnak.


A súrolással pedig - ha ügyes az ember - még tovább kergeti a spórákat a levegőbe.


Vagy használj magában ecetet (bár az nagyobb mennyiségben lemarhatja a falat is), vagy szódabikarbónát, mosószódát. De a legjobb, ha az előző válaszoló hipóját használod. Utóbbi 3 mind lúgos kémhatású és a vakolatot, meszet, diszperzitet békén hagyja, az élő sejteket viszont roncsolja.

2011. jan. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Fele-fele arányban hypo + víz, egy spriccelős flakonban. Töményen lenne a legjobb, de nem bírom a szagát.

Ráspriccelem a penészre, pár perc múlva teljesen eltűnik, nem kell törölgetni sem. Ugyanaz a hatóanyag, mint a Szavonál, csak amíg az 1000 Ft, ez 30 Ft.

2011. jan. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2011. jan. 13. 14:53
 9/10 anonim válasza:
Ezek a módszerek, nem veszik el a fal színét? Nekünk sötét lila szoba fala, ha ráfújom, a hypót, nem lesz világosabb?
2011. jan. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos, a hipó töményen a színes falon szinte biztosan foltot hagy. Hígítva esetleg meg lehet próbálni. Ez esetben érdemes előtte egy "próbafújást" csinálni olyan helyen, ahol nem fog egy folt látszani.
2011. jan. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!