Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehetséges, hogy valakinek...

Lehetséges, hogy valakinek nem bírja a szeme a lencsét?

Figyelt kérdés

2015. okt. 8. 20:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

A kontaklencset?

Igen,azt hallottam nagyon szaritja es nem egeszseges

2015. okt. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Akkor lehetséges, ha nem jó méretűt ír fel az orvos. Máskülönben ha minden stimmel, olyan mintha nem is lenne semmi a szemeden! Embere válogatja, van akinek hamar kiszárad a szeme tőle, ilyenkor kell műkönnyet használni, vagy vannak kimondottan olyan tisztító folyadékok, amelyek biztosítják azt, hogy egésznap nedves maradjon a lencse. Én szerencsés vagyok, mert 4-5 nap alatt hozzászokott a szemem, amúgyis elég könnyezős vagyok, így nem szárad ki a szemem, egésznap kényelmes. Az meg hogy egészségtelen... Hát nemtudom, elég sokan használnak kontaktlencsét. Ha betartod a szabályokat, akkor nem lehet gond. Gyakori ellenőrzés, sterilen tartás, ez a két legfontosabb dolog.
2015. okt. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nagyon ritka hogy valakinek nem bírja a szeme. Ismerősöm optikában dolgozott és mondta hogy ilyennel a 4 éve alatt nem találkozott. Ennyire ritka. De olyanok akadnak akik nem elég kitartóak, pl 20 perc alatt nem sikerül neki berakni és ott fel is adja inkább. Én magam 1 óra alatt raktam be, annyi volt kivenni is az első 2 napban. De megérte a szenvedést. Én nagyon féltem a szemembe nyúlni.
2015. okt. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Van, apumnak ezért nem lett, az ő szeme nem bírta. Daniel Radcliffe szeme sem bírja, ezért nem lett zöldszemű Harry. :D Szóval igen, előfordul.
2015. okt. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Nekem a gyomrom nem bírja. Mindig megfingat. :-))
2015. okt. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon remélem, hogy nekem bírni fogja.:/

Utolsó válaszoló, nagyon vicces! -.-

Haha....

2015. okt. 10. 13:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. Az első 4 napban én is paráztam, mivel nagyon lassan szokta meg a szemem a lencsét, mindig ott volt az az idegen test érzés, szóval erre készülj fel... Majdnem feladtam, és aztmondtam inkább a szemüveg, és nem szórakozok a lencsével. Aztán már egy hete mintha elvágták volna, nagyon kényelmes, csak reggel kb 1 percig érzem hogy van bent valami, utána egész nap nagyon kényelmes, nem érezni hogy lenne valami a szememen. Szóval kitartás, pár nap alatt hozzászoksz, de ha esetleg 2 héten belül nem szoknál hozzá érdemes visszamenni az optikába, mert akkor lehet hogy mérethiba a baj.
2015. okt. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy lágy lencsét kell választani. Az nagyon ritka, hogy a lágy lencsét valakinek nem bírja a szeme. Én kemény lencsével kezdtem, mert a szemészeten ezt ajánlották. Na azt én sem bírtam, mert egy kemény műanyag darab, könnyen kiesik, a végén hámhiányos lett a szemem.


Ha optikába mész (Ofotért, Vision, stb), akkor ott szinte biztosan lágy lencsét adnak. Ha nem is optikában veszed meg a lencsét, akkor is kötelező megvizsgáltatnod a szemedet, hogy tudd, melyik lencse passzol hozzád. Az elején én mindenképp optikában vásárolnék, általában a kezdetben próbalencsét lehet venni, ami olcsóbb, kisebb kiszerelés, és ha nem jó, akkor lehet próbálni másikat.


Olyan szokott előfordulni, hogy valamely összetevőt nem bírja a szemed, bár már elég ritka ez is. Amikor én kezdtem, akkor volt olyan márka, amit nem bírtam, mert mindig csípte a szemem. Az optikus adott egy másik, más összetételű lencsét, az jó volt.


Ha viszont eltelt pár hónap, és biztos vagy benne, hogy melyik lencse a jó, akkor mindenképp ajánlom neten rendelni a lencsét. Én Ofotértben 13ezerért vettem a lencsét, netes webshopból ugyanazt 6ezerért veszem. Viszont évente elmegyek Ofotértba szemvizsgálatra.


Én gép előtt dolgozom, így keveset pislogok, ezért gyorsan kiszárad a szemem, emellett amúgy is hajlamos a száradásra a szemem (ez pár hónap alatt kiderült), ezért én már a lencse behelyezése előtt cseppentek rá műkönnyet, és naponta többször használom. Semmi bajom nincs vele, nem is érzem, hogy bent van a szememben.


Az elején szinte képtelen voltam behelyezni a lencsét. Ez az előtte lévő kemény lencsés szenvedés miatt is volt. Aztán rájöttem a trükkre. Fél óráig próbálgattam betenni a lencsét (türelmes volt az optikus :)), de én mindig a lencsét néztem, ezért önkéntelenül becsuktam a szememet, hiába húztam szét a szemhéjaimat. Aztán az optikus odajött, és mondta, hogy "ne a lencsére nézzen, hanem nézze a falat és úgy helyezze be". És rögtön sikerült is :).

2015. okt. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Megint köszönöm, hasznosak voltak a válaszok.:D Szívesen mennék optikába, csak sajnos ott 14 éves kor alatt nem adnak és nem is végeznek el szemvizsgálatot... :( (Én 12 éves vagyok)
2015. okt. 14. 14:51
 10/12 anonim ***** válasza:
És akkor hol fogják megvizsgálni a szemed? Mármint az is jó, ha szemészetre mész, nem tudom, hogy ott adnak-e kontaktlencsét. Viszont vizsgálat nélkül nagyon nem ajánlott lencsét hordani. Nem tudom, hogy 14 év alatt miért ne lehetne egyébként, de nem is értek hozzá. Viszont az biztos, hogy a nem megfelelő kontaktlencse okozhat problémát, és a szem épségével nem szabad játszani. Így akkor mindenképp menj el szemészetre, és ott felvilágosítanak majd.
2015. okt. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!