Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse mellé mindenképp...

Kontaktlencse mellé mindenképpen kell szemüveg?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy mennyire rossz a szemem mert nem voltam még vizsgálaton, csak azt tudom, hogy távolra nem látok normálisan, sőt, elég rosszul. Október úgyis a látás hónapja, úgyhogy most csomó helyen vannak akciók, optikában is csinálnak vizsgálatokat, szóval úgy döntöttem, hogy elmegyek. Mindenképpen kontaktlencsét szeretnék. Tudom, hogy rengetegféle keret van meg divatos is a szemüveg, de szerintem rajtam mindegyik hülyén nézne ki illetve eleve nem tartom kényelmesnek, praktikusnak, hogy az embernek folyamatosan van egy tárgy a fején meg bepárásodik, esőben sem látsz vele normálisan. Viszont csomó helyről hallottam, hogy a lencse mellé kell szemüveg is. Nem tudom, én a környezetemben egy embert nem ismerek, aki lencse mellett hordana szemüveget is és sokan mondják, hogy elég ha estére ki van véve a lencse, nem kell "szemüveges napot" tartani. Nem tudom, mivel egyáltalán nem szimpatizálok a szemüveggel ezért max. akkor hordanám, ha nem tudom viselni a lencsét, de nem tudom, hogy mennyire éri meg. Mármint pl. az hogy begyullad a szemem (eddig még sosem volt ilyen) nem lehet olyan mindennapos dolog meg szerintem arra az egy-két napra kibírom, hogy "nem látok". Nyilván majd mindent el fognak mondani csak nem akarom, hogy rábeszéljenek és rám tukmálják, ha különben nem szükséges. Ti csináltattatok szemüveget is mellé?
2015. okt. 12. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire látsz nélküle, nekem elég erős szemüveg kell. Így van szemüvegem is, mert tartok heti 1 nap pihenőt, főleg amikor túl sokáig van bent a lencse, utána érdemes szemüveges napot tartani. Nah meg volt már kötőhártya gyulladásom, akkor 1 hétig tilos volt a lencse.
2015. okt. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon rossz a szemem, szemüveg vagy lencse nélkül esélytelen hogy lássak. Én a nap végén szemüveget szoktam felvenni, mivel egésznap számítógéppel dolgozom és a nap végére már érzem, hogy fáradt a szemem! Nekem a lencséim erősebb dioptriáújak mint a szemüvegem, ezért lencsét használok mindig, mert azzal élesebben látok. Ergo én a szemüveget csak otthonra húzom fel, amikor nem megyek sehova. Illetve ha nagyon beteg vagy, akkor tilos a lencsét felvenni, ilyenkor meg jó ha van az embernek egy szemüvege.
2015. okt. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Felesleges ha tudod hogy úgysem hordanád. Én is így vagyok vele, nincs szemüvegem mert nem venném fel. Lencsét hordok reggeltől estig, persze fontos hogy jó fajta lencse legyen, én emiatt kiterjesztett viselésűt szoktam venni, amit nem is fontos éjjelre kivenni, lehet aludni is benne, néha szoktam is, habár az ritka, inkább kiveszem. Én mindig hordom, ha beteg vagyok akkor is, szemgyulladásom meg sose volt, arra azért odafigyelek hogy ilyesmi ne történjen. De ha mégis lenne akkor kibírnám addig lencse és szemüveg nélkül is.
2015. okt. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Majd holnap megyek és én is megérdeklődöm, hogy akkor mi van. Igazából rossznak rossz a szemem, napközben zavar mert nem látok rendesen távolra és nem tudok elolvasni feliratokat, kiírásokat meg a suliban nem látom normálisan a táblát, de amúgy itthon elvagyok így is. Szóval, itthon igazából nekem annyira nem fontos, hogy "lássak" úgymond, de nem tudom, lehet, hogy a szemnek sem tesz jót vagy lehet, hogy ha lenne kontaktlencsém, akkor én is megszoknám, hogy látok vele és nem szívesen lennék nélküle. Én elhiszem, ha valaki azt mondja, hogy kell a szemüveg csak nem akarok kidobni rá egy csomó pénzt, ha utána meg nem is használnám. Önszántamból nem mennék sehova szemüvegben az biztos, csak akkor venném fel, ha muszáj. Nekem még sosem volt begyulladva a szemem meg semmi hasonló problémám nem volt vele, nem mondom, hogy nem is lehet soha csak ez nekem nem tűnik egy olyan gyakori esetnek. Még átgondolom, de szerintem első körben nem csináltatok szemüveget, aztán ha mégis szükségét érzem akkor majd visszamegyek és elintézem azt is.

2015. okt. 14. 16:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én alig egy hónapja hordok lencsét, de már tudom állítani, hogy ki tud a szemem fáradni hamar.

Én PureVision lencsét használok, és estére kieszem, és hétvégén pihentetem (szemüveget teszek). Így az 1 hónapos lencse kibír 2 hónapot is (ahogy minden ismerősöm állítja).

De tudom állítani, hogy a 2 nap pihenő után hétfő reggel mikor beteszem a szemem tejesen fárasztó, rossz érzés. Így csak ajánlani tudom, hogy legyen mellette szemüveg is.

2015. okt. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én most a hétvégén kipróbáltam, nem tettem fel a lencsét egyáltalán, és hétfő reggel dettó rossz érzés volt eleinte mikor újra használni kezdtem. Ezért én mindennap fogom hordani, ha nem is egésznap, de pár órát biztos, mert különben megint vissza kell szokjon utána a szemem! Nekem ez a tapasztalatom, persze fürdés előtt kiszoktam venni és utána már végig szemüvegben vagyok. Meg egész éjjel is pihen a szem. Reggel sem az az első, hogy felteszem, csak mielőtt munkába indulok!
2015. okt. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!