Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tudnál tanácsokat adni kontakt...

Tudnál tanácsokat adni kontaktlencse kérdésemben?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, szemüveges, barátnőm folyton a kontaktlencsével nyaggat. Eléggé undorodom a szememhez éréstől. De miatta szeretném kipróbálni a lencsét.

Ma azt mondták az egyik üzletben, hogy 3500 Ft a szemvizsgálat, de kapok hozzá 1 hónapos próbalencsét. Ezzel a próbalencsével látni fogok rendesen? Más dioptriásak a szemeim és cilinderes is az egyik szemem.


Illetve van az 1 hónapos és a naponta eldobható. Melyik éri meg jobban árban?

Úgy tudom a napi eldobhatóhoz nem, az 1 hónaposhoz kell tisztító is, ami plusz 2000 Ft.


Nem tudom, hogy meddig hordanám a kontaktlencsét, milyen gyakran, de ami egyből szembeötlött, az az, hogy drága :D. Olvastam, hogy ha mindkét szemem más dioptria+cilinder is, az még drágább.


És igazából nekem van szemüvegem, amivel nincs is bajom, de hát barátnőért mit meg nem tesz az ember. De nem tudom, hogy mennyi lesz ennek a költsége...



2015. szept. 24. 16:07
 1/4 anonim válasza:
100%
Mond a barátnődnek fizesse ki :D ha egyszer nem fogad így el akkor segítsen bele ez az ő érdeke is :)
2015. szept. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Havi, 2hetes lencse ami megéri, a napi a legdrágább. Folyadékot lehet venni olcsóbban is, Rossmannban. 1000 ft körül van és 3 hónapig kitart.

A cilinderes lencsék drágábbak mint a többi, és nem is mindenki szeme bírja, nekem is olyan kéne, de hányingerem van ha azt hordok és szédülök. Emiatt csak sima dioptriás lencsét hordok, amivel nem látok tökéletesen, de jobb mint a semmi. (szemüvegem sose volt)

Esetedben 2 doboz lencsét kell mindig venni, legolcsóbbal számolva is 15ezer ft folyadékkal együtt a negyedéves adagod (netről rendelve. boltban drágább). Mindez csak barátnő miatt? Semmi értelme. Ha te is ezt akarod, akkor van értelme.

2015. szept. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy egyetemre járok, a tandíj nem olcsó, anyumat is kéne támogatni, és melót még csak most keresek, az évi 60-80 ezres kontaktlencse nem érné meg nekem. Főleg, hogy a szemüveggel nincsen bajom, egyedül csak a barátnőmnek, de más lányok, akiknek tetszem, ők még szemüvegesen is elfogadnának xD

-2,75-ös körüli mindkét szemem


Barátnőm szintén kontaktlencsés, van szemüvege is. Ő is 15 ezret fizet 3havonta. Nekem a szemüvegem került ennyibe xD


Tényleg csak a bnő miatt kellene, ha vennék is, akkor is max 1-2 hónapig hordanám, mert pocsékolásnak gondolnám.


25 éves koromban pedig megcsináltatnám lézerrel a szemem, úgy olvastam az alatt még nem ajánlott, mivel romolhat a szem.

2015. szept. 24. 17:01
 4/4 PPeePPiiTTaa ***** válasza:

Neharagudj de szerintem azért ne kontaktlencsézz, hogy kielégítsd a barátnőd igényét.

A kontaktlencse nem a legolcsóbb verzio a szem korrigálására, és az hogy neked cylinderes kell, azok mindig drágábbak. és akkor még ehhez jön a folyadék(amit ne a rossmanban vegyél légyszi!!)

Szóval szerintem ne lencsézz, csak azért mert a barátnőd így kéri, szerintem ha megbeszéled vele, hogy neked fizetni kell az egyetemet meg egyebeket és neked így nincs rá pénzed meg fogja érteni(ha meg annyira ostoba hogy nem akkor az már az ő baja)

De egyébként ha már nagyon ott vagy hogy mégis lencse, olyan boltba menj ahol ingyenes vizsgálat van, meg odaadják a lencséket egy minimum árért. (trend optika, ofotért ilyesmi). A lencséket meg ha rendszeresen hordod mondjuk heti 4x vagy több akkor havi lencsét éri meg, de mondjuk heti 2x meg inkább csak napi. De ezt majd meglátod.

2015. szept. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!