Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kifőzhetem a használt kontaktl...

Kifőzhetem a használt kontaktlencse tokokat?

Figyelt kérdés
Van vagy 10 db tokom, amik használtak. Tudtok valami jó tippet arra vonatkozóan, hogyan tudom ezeket sterilen tisztítani? A vízben való kifőzés jó ötlet vagy máshogy próbálkozzak? Nem vásárolnék feleslegesen tokot, ha lennne egy jó megoldás a tisztításukra.

2015. okt. 17. 15:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
dobd ki a fenébe, és vegyél olyan folyadékot, amihez adnak újat!
2015. okt. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem szoktam kontaktlencse folyadékot vásárolni. Mást használok! Valakinek van ötlete?
2015. okt. 17. 17:15
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát mivel nem kontaktlencse-folyadékot használsz, akár vízben is kifőzheted kb... Egyébként nem szabad. Ha ennyire skót vagy, inkább ne lencsézz, mert egyszer úgyis megjárod aztán leshetsz - már ha még tudsz. A kifőzött tokokat maximum apró hülyeségek tárolására használd, semmiképp ne a lencséhez.
2015. okt. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
és mit használsz akkor, ha nem kontaktlencse folyadékot?
2015. okt. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Egy speciális folyadékot, amit nem írhatok le, hol lehet beszerezni, de én ingyen kapom. Köszi minden infót!
2015. okt. 17. 19:49
 6/12 anonim ***** válasza:
milyen speciális folyadékot? kizártnak tartom, hogy jobb legyen, mint a kontaktlencse folyadék
2015. okt. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tudni kell, hogy milyen összetevője van a folyadéknak. Ha megtaláltad, nem lesz nehéz kitalálni, hol lehet beszerezni. Én ezt használom idestova 10 éve és semmi bajom nincs. És miért? Azért mert az alkotóelemek teljesen megegyeznek egy adott helyen beszerezhető folyadékkal, csak az optikák jól megszedik magukat a kontaktlencse folyadékkal elnevezett termékkel. :-) Belőlem nem esznek!
2015. okt. 17. 23:15
 8/12 anonim ***** válasza:
legalább privátban áruld már el annak a csodaszernek a nevét!
2015. okt. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Intravénásan adják, ha oda kerülsz, ahova sokan nem szeretnek... :-)
2015. okt. 17. 23:33
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha steril sóoldatról beszélsz, akkor elég bátor vagy, az ugyanis nwm oldja a fehérjét a lencsén ill nem fertőtlenít
2015. okt. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!