Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Körülbelül mennyibe kerül egy...

Körülbelül mennyibe kerül egy 0,5-ös szemüveg?

Figyelt kérdés

2015. nov. 2. 12:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A Tescóban kb. 1.500,- Ft. Ha orvossal beméreted és optikussal csináltatod, akkor rajtad áll, mennyit fizetsz érte. Vannak olcsó és drága lencsék, olcsó és drága keretek.
2015. nov. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Feltéve, hogy pluszosról (olvasószemüveg) beszélünk.
2015. nov. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Vision Express-ben fogom csináltatni, nem olvasó, rossz távolra látással vizsgáltattam meg magam, nem tudom ez melyik fajta szemüveget jelenti. Azt tudom, hogy 0,5-öset írtak fel, karácsonykor szeretném megcsináltatni az akciókat beleszámolva.

Csak jó lenne valami kiindulási pont, hogy mennyit tegyek félre rá.

2015. nov. 2. 20:48
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Az mínuszos (amit mondjuk azért nem ártana tudnia úgy általában annak, aki szemüveget készül hordani), de hogy én 0,5-öst fel nem vennék csak azért, hogy 60 méter helyett 75-ről lássam a rendszámokat, az is biztos. Ha rendszeresen hordod, nélküle rosszabbul fogsz látni, mint most, mert szemizmok és az agy helyett a szemüveg fog "dolgozni", így azok kompenzációs képessége romlani fog.

Én -0,75 vagyok és nem zavar, hogy nincs szemüvegem. Ezen a téren sok ember maximalista, holott pl digitális hallókészülékért nem rohan senki, hogy 10%-kal jobban halljon.

2015. nov. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Mivel napi 8 órát számítógép előtt töltök, folyamatosan romlik a szemem, ezt azóta tapasztalom mióta dolgozom. (másfél éve)

Nem vagyok maximalista, de engem igenis zavar, hogy nem látom a táblákat az utcán rendesen, nem ismerek fel arcokat 5 méterről sem, szürkületkor pedig jön a farkasvakság. És ez csak pár tényező amit felsoroltam.

Azt hiszem pont, hogy eleget erőlködött már a szemem ahhoz, hogy kisegítsem egy szemüveggel.

(Az meg, hogy "illene" tudni, hogy milyen lesz.... én kérek elnézést, egy hónapja még közöm sem volt a szemüvegekhez, azt sem tudtam szinte mi fán terem. Valahol el kell kezdeni.)

2015. nov. 3. 06:56
 6/13 A kérdező kommentje:
A kérdésemre viszont nem kaptam még érdemleges választ.
2015. nov. 3. 06:59
 7/13 anonim válasza:
65%
Szia! Nekem is -0.5 a szemüvegem, és jól jön néhány helyzetben, hiába mondták azt az orvosok, hogy nem feltétlenül kell. Az első szemüvegemet a Vision Expressben csináltattuk, 35E volt mindenféle kedvezmény nélkül. Aztán az egy éve, két éves állapotában széttört, amikor is ráült egy osztálytársam. (khm, igen.) Szóval bírta volna az még egy darabig(bár nem márkás)... Ezután a szemuvegek.hu-n keresztül vásároltam egy másikat 20E-ért. Nagyon szeretem ezt is, és eddig sima baja.(bár ez se márkás darab) Remélem segítettem :)
2015. nov. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha 5 méterről nem ismernék fel arcokat, az engem is zavarna, csakhogy az nem -0,5 dpt, hanem több.

Az olvasótáblát meddig tudtad leolvasni ?

2015. nov. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

0,5-öset mért a szemész, nézd el nekem, hogy jobban elhiszem azt amit ő mondott. Az olvasótáblát siman elolvasom, nem véletlenül írtam, hogy a távolra látásommal vannak bajok. Az 5 méter relatív. Fényviszonyoktól nagyban függ, hogy mennyire èles a kép.


7-es köszönöm, sokat segítettél. :) Én is ennyinek saccoltam.

2015. nov. 3. 21:14
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát ez az egész valahogy igen gyenge lábakon áll.

A rövidlátás (és annak hiánya is) - vagyis amikor távolra nem látunk jól - nagyon is tökéletesen kimutatható az 5 (USA-ban 6) méterre levő olvasótáblával, ugyanis pont erre találták ki. A piros vonal feletti számok/betűk vonalvastagsága pont akkora, hogy 1 ívperc alatt látszanak (a karakterek vonalai), ez a normálisnak tekintett szem felbontóképessége, vagyis a 0 dioptriás látás. Ebből is látszik, hogy aki távolra nem lát jól, az nem úgy van, hogy 20 méterig semmi, aztán onnan romlik, hanem, hogy 1 ívpercnél rosszabb a szeme felbontása, ami természetesen 0 centitől 1000 km-ig végig igaz és természetesen úgy tűnik, mintha csak távolra lenne baj, mert ott ugye minden kisebb, ezért látványosabb a dolog.

Ha te a táblát végig el tudod olvasni, az közel sem -0,5 dpt hanem inkább 0, ha viszont 5 méterről nem ismersz meg valakit, az olyan -3. Azért remélem te is érzed az ellentmondást abban, amit írtál: látod a 3mm-es betűt, de nem ismered fel az arcokat ugyanolyan távolságon.

Továbbá a 100%-os(nak tekintett) szemen is lehet javítani, hiszen van, aki a piros vonal alatt is el tudja olvasni szemüveg nélkül és van, akit képessé lehet erre tenni egy gyengébb mínuszos szemüveggel (nélküle pont piros vonalig lát). Természetesen ekkor messzebb is jobban fog látni a jónál. Valószínű te is ebbe a csoportba tartozol. Kérdés, hogy ez megér-e egy élethosszig tartó, folyamatos szemüvegviselést.

Ha pedig szürkületben kifejezetten rosszul látsz, az nem a "klasszikus" rövidlátás esete, hanem más oka van.

Kíváncsi vagyok a fejleményekre, majd írd meg.

2015. nov. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!