Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit kell néz kontakt lencse...

Mit kell néz kontakt lencse vásárlásnál?

Figyelt kérdés

Na szóval, 21 vagyok és most már lenne lehetőségem kontakt lencsét viselni, finanszírozni. napi lencsét szeretnék viselni. nem holmi optikusok, hanem igazi szemész szakorvosokkal nézettem meg a szememet, nem eggyel többel hogy lehet e, sőt még volt is bent lencse, meg be is tettem meg ki is vettem. viszont csak most van rá anyagi fedezetem.

a szemem - 3 mind a kettő, nem kell cilinder, sima rövidlátás, nem túllátás, vagy Asztigmatizmus. ebben az esetben milyen típusú napi lencsét lehet vennem? mit kell néznem? van valami speciális paraméter ezeken kívül még?

Válaszokat előre is köszönöm!


2010. márc. 18. 15:45
 1/2 anonim válasza:
Amikor én kerültem kontaktlencse választás elé akkor nálam úgy volt h több fajta lencsét is betettek a szemembe és amelyik kényelmesebb volt azt választottam. Szerintem a konkréta fajtákat nem te választod ki hanem a szemész vagy a kontaktlencsés te csak közölük választasz.
2010. márc. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vásárláshoz kell a dioptria meg a görbület. Ezek fontosak. Ha nem tudod valamelyiket akkor még egy vizsgálat kell, ami úgyis ingyenes az optikában ha ott rendelsz lencsét.

Én neten rendelem, így olcsóbb egyébként.

2010. márc. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!