Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ártalmas így a kontaktlencse...

Ártalmas így a kontaktlencse hordás?

Figyelt kérdés

Sauflon-Select márkájú havi kontaktlencsét hordok lassan másfél éve, viszont mivel eddig csak 2-3 esetben éreztem, hogy elérte a lencse az egészséges határt, általában túlhordom őket.


Egy jó ideje rászoktam arra, hogy több lencsét is használok, és ezeket sorrendben váltogatom, naponta. Most, gyakorlatilag 3-4 hónapja 4 lencsém van forgalomban.


Mivel lencsénként 3 napot "áznak" a folyadékban, annak ellenére, hogy lejárt az 1 hónap, gondolom így nem rongálja (annyira) a szemet, és eddig nem is nagyon vettem észre ezeken, hogy szúrna, vagy vöröses lenne a szemem tőle, mint korábban néhány esetben.


Természetesen akkor egyből kidobtam, ami gondot okozott.


Általában hétvégente szemüveget hordok, így heti 4-5 nap van bent a lencse.


Ismerősömtől hallottam, hogy ő például szinte fél évig hord 1 havi lencsét, ami kicsit azért durva, pláne úgy, hogy egymás után minden nap ugyanazt rakja be.


Az én verzióm kicsit azért jobb, de gondoltam megkérdezem, hogy más is használja e így, esetleg vannak jó-rossz tapasztalatok ezzel kapcsolatban, hogy teljesen hülyeség amit csinálok, és 1 hónap után inkább dobjam ki az addig használtat és tegyek be egy újat?



2015. nov. 2. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Amit te csinálsz az nagyon nem jó. Mivel a lencse akkor is romlik 1 hónap után ha nem használod, így neked 4 pár lencséd lesz 1 hónap után aminek nem megfelelő a tulajdonsága a hordáshoz. De persze ez még nem érezhető, csak akkor mikor már durván rossz és nagyon károsítja a szemed. De azt nem szabad megvárni. Hordj egy pár lencsét max másfél hónapig, mert az még belefér, gyártáskor is rászámítanak kb ennyit. Persze kivétel ha gyakran huzatos helyen vagy ahol kiszárad a lencse, akkor semmiképp ne hordd túl.

Elég igénytelen lehet az ismerősöd ha fél évig hord egy lencsét, az olyankor már egyáltalán nem rendelkezik azzal a víztartalommal, oxigén áteresztéssel amivel egyébként, szóval könnyen tönkreteszi a szemet.

2015. nov. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem pazarlás egyszerre 4 lencsét használni:D Legyen használatban 1 pár lencséd (gondolom havi) és azt hordd ameddig jónak érzed, másfél hónapnál tovább nem tudod mert akkor már nagyon szárad és szúr.

Én is heti 4-5 napot hordok lencsét, 2-3 napot pedig tokban ázik, semmi baj nincs vele, de amikor hétvégén beledobod 3 napra a tokba azért a lötyit cseréld rajta este.

Aki egy évig hord egy havi lencsét annak miből van a szeme?:D tejóisten:D már attól könnyezek h belegondolok.

2015. nov. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!