Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Multifokális (progresszív)...

Multifokális (progresszív) szemüveglencsével milyen tapasztalatotok van?

Figyelt kérdés

Jó, nem jó, valóban kellemesebb, mint cserélgetni? Könnyen megszoktátok? Megérte az árát?


Nekem annyit romlott a szemem, hogy olvasó szemüvegre (is) lenne szükségem. Az olcsó olvasószemüveget nem javasolta a szemész doktornő, mert cilinderes szemüvegre van szükségem, amit ezek a tescosak nem tudnak. Csak rontják a szememet.

Grafikus vagyok, nagy szükségem lenen új szemüvegre. De mivel ezeket csak elkészülés után tudom kipróbálni, félek, mi van, ha nem jön be. Túl sokba kerül, hogy feleslegesen megvegyem.



2015. nov. 17. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
7 éve csináltattam először, azóta azt hordom. Éppen most cserélem le, folyamatban van. Kb. egy hónap kellett, amíg megszoktam anno, leginkább a mélységet és a távolságot nem érzékeltem pontosan vele. Ma már nem is csináltatnék másfajtát.
2015. nov. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kb 10 éve hordom, de éjszakai vezetéshez inkább "csak távollátó" szemüveget hordok. Sokkal jobban vakít a szembejövő
2015. nov. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Több mint 10 éve olyant hordok. Amikor először feltettem úgy éreztem nőttem vagy 25 centit. 2-3 hét alatt megszoktam. Meglehet szokni, és ha megszoktad jobb mint cserélgetni a szemüveget.
2015. nov. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

25 centit, de hol? Széltében, hosszában, vagy egy bizonyos testrésznél? ;-)

Lehet, inkább nejemnek kéne vennem egy ilyen szemüveget, akkor ő látna nagyobbakat. :-D


Köszönöm az eddigi válaszokat! Ezek szerint, valóban jó ötlet ilyet venni.

2015. nov. 17. 11:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak helyek, ahol adnak megszokási garanciát. (2-es vagyok) Én nagyon szeretem, de a nejem nem tudta megszokni
2015. nov. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, épp tegnap találtam egy ilyen üzletet! Szimpatikus számomra is az ajánlat, hogy kicserélik kettő hagyományosra, ha egy hónapon belül nem szokom meg.
2015. nov. 18. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!