Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Honnan lehet tudni hogy...

Honnan lehet tudni hogy milyen szemüveg kell? Bifokális egyfókuszú progresszív vagy multi?

Figyelt kérdés

2014. dec. 22. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
onnan hogy a szemész megmondja
2014. dec. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De én magamtól honnan tudhatom?
2014. dec. 22. 21:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Még én se tudom,hogy ezek mit jelentenek.:D

A bi valami kettő, a multi meg "több",egy fokuszú talán az,hogy az egész lencse ugyanolyan erősségű,pl. +4-es.


Magadtól? Nem tudom. :/ (Jobb,ha megvizsgáltatod a szemed.)



Netről vásárolnál keretet amúgy?

2014. dec. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kell egyfókuszú, ha csak közelre vagy csak távollátáshoz kell szemüveg. A bifokális lencse felső része távollátó, az alsó részébe be van építve egy kisebb közellátó lencse, aminek látszik a körvonala. Olvasáskor azon a kis lencsén kell kinézni.

A progresszív lencse olyan, hogy a távollátó és az olvasó rész nem különül el élesen, mint a bifokálisnál, hanem fokozatos az átmenet. (Nekem ilyen van.) Szerintem a multifokális ugyanaz, mint a progresszív, bár ebben nem vagyok biztos.

Van aki nem tudja megszokni a progreszív lencsét, mert megfájdul a feje, ők külön egyfókuszú távollátó és olvasó szemüveget hordanak, amit váltogatva vesznek fel.

Hogy neked milyen kell azt tényleg az orvostól kérdezd meg.

2014. dec. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
15%

Nem kell semmilyen szemüveg! Attól csak romlik a látásod idővel. Helyre lehet hozni a látást különböző gyakorlatokkal:

http://www.youtube.com/watch?v=U2DouPAeFr0&list=UUSNY0odcbrO..

2014. dec. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!