Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ti a feles erősségű szemüveget...

Ti a feles erősségű szemüvegeteket mennyit hordjátok?

Figyelt kérdés
Egész nap, vagy csak bizonyos alkalmanként?
2015. dec. 2. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem. meg is bántam, hogy kiváltottam. A problémámon nem segített, szédültem tőle, és odalett 30.000Ft-om. Csak rábeszélt a szemorvos...én meg naiv gyorsan mentem kiváltani.
2015. dec. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Felest felesleges hordani. Többet árt, mint használ.

Odavannak az orvosok a szemért. Bezzeg ha más 90%-os, akkor nem ajánlanak arra a 10%-ra sem hallókészüléket, sem plasztikai műtétet, sem hajbeültetést, sem bőrátültetést, sem kisműtétet. De a szemre egyből, mert nehogy már csak 70 méterről lássuk a rendszámot, hanem 90-ről.

2015. dec. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem mínusz feles, de hordom ha már nagyon zavaró utcán vagy nagyobb terekben. Szerintem ez még olyan, hogy az embernek nem kell állandóan hordania akkor sem, ha épp kint van. Viszont engem már nagyon zavar hogy nem látok arcokat / betűket, csak közelebbről. Amit a férjem a kocsiban már el tud olvasni, én közel sem. Vezetni eszembe sem jutna nélküle. Azért olyan élesen nem látni feles szemmel... Ha meg csak 3-5 méterről látok tisztán valamit, az kocsiban régen rossz. És bizony a feles szem az kb. olyan. Akinek nem, annak nem tudom hogy mit néztek vagy hogyan. Az úton nem árt MINDENT ÉLESEN látni. Ilyen szempontból tök mindegy hogy hányas, mindent tisztán kell látni és kész.
2015. dec. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mert mit látsz te élesen 100-nál?

És mit is kéne annak látni? Az 5 méteres autókat, a félméteres, meg a 6 méteres táblákat, az igen fontos rendszámokat már 100 méterről ?

Az órásnak kell élesen látnia.

2015. dec. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!