Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Érdemes csináltatni szemüveget...

Érdemes csináltatni szemüveget vagy más jellegű a probléma?

Figyelt kérdés

Egyre gyakrabban hunyorgok és alig látok messzire, főleg a jobb szememmel, sőt a fejem is egyre többet fáj.Iskola orvos és házi orvos is megvizsgálta a szemem, mindenki azt mondta, hogy nagy valószínűséggel kelleni fog egy szemüveg. Voltam szemészeten a kórházban, a gép nem mért be semmit, de mikor megint el kellett olvasnom a táblát nagyon nehezen ment, de a dokotor addig erőltette, hogy találjam ki, míg rá nem hibáztam. A papíron ez áll : C: +0,25,-0,25 105 // +0,00 , -0,25 60

V: 1,0. Szerintetek?



2015. dec. 17. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el egy normalis szemvizsgalatra, de ne a korhazba, hanem optometristahoz (optikus, ha ugy jobban tetszik). Ok bemerik rendesen a szemedet. Amugy lehet, hogy siman csak elfarad a nap vegere, azert nem latsz jol.


Hany eves vagy, mellesleg?

2015. dec. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
19 éves, és az a baj, hogy nem csak nap végére, hanem már korán reggel is homályosan látok.
2015. dec. 17. 10:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Bp-n tudok 100% jó szemészt. Az adatok, amit írtál annyira alacsonyak, hogy erre a legtöbb embernek nem kell szemüveg, de van aki sokkal érzékenyebb erre. Optometristát én nem ajánlanám, bár annyira velem mindig korrektek voltak, hogy átirányítottak szemészhez, mivel nehezen bemérhető szemem van. Viszont tényleg nagyon kevés a jó szemész, nehéz találni.
2015. dec. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bp sajnos nekem nagyon messze van. :(
2015. dec. 17. 11:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet ez vitaminhiány? Olvass utána.
2015. dec. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0,25-tel nem lehet homályosan látni. Nem vagyok kicsit maximalista? A fej meg további 136 okból is fájhat.
2015. dec. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hunyorgás lehet pl szemszárazságtól is, fejfájás meg ezer más dolog miatt. Vérvételen voltál, vérnyomást mértek?

Szemészetre én visszamennék, hogy nem látok jól messzire. Csak táblát olvastál, vag megvizsgálták rendesen a szemed?

2015. dec. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy fénytörési problémája van a szememnek ezért látok homályosan és érdekesen, elmentem optometristához és ajánlotta, hogy legyen szemüvegem, mert rosszabb is lehet. Mindkettő minuszos lesz. Vitaminokat szedek, esetleg a szemcseppet még kipróbálom. Köszönöm a válaszokat!
2015. dec. 27. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!