Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit csináljak? Tovább romolhat...

Mit csináljak? Tovább romolhat a szemem?

Figyelt kérdés
Nemrég derült ki sulis vizsgálaton hogy kéne szemüveg. (Nem tudtam elolvasni a tábláról a betűket.) De nem akarok szólni anyuéknak mert akkor kapnám a leszidást hogy miért nem vigyáztam a szememre. Holott lehet hogy mondjuk a növéstől van vagy ilyesmi. A suliban néha nem látom a kivetítőt, amit mások igen, de néha meg azt sem látom amit szemüvegesek sem. Nagyon nem akarok szemüveget, borzalmasan állna meg mindenki azt mondja hogy szörnyű. A szüleim meg tuti nem engednék a kontaktlencsét

2015. dec. 21. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért? Hogyan kellett volna vigyázni a szemedre?

Ha nem látsz jól, akkor szemüveg kell, van keret nélküli is, az szinte nem is látszik ha rajtad van és van akinek kifejezetten jól.

Ha nem látsz jól, akkor mielőbb menj szemészetre, mert az erőltetéstől még jobban elromlik.

2015. dec. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, ha szemuvegre van szukseged, de inkabb tovabb erolteted a szemed csak romlik. Nezz szet a divatos keretek kozott es biztos lesz olyan amelyik kifejezetten tetszik, Valaszthatsz szettet is, olyan keret ami fulbevaloval passzol, de valaszthatsz keret nelkulit is.
2015. dec. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyéb testrészeiden kívül, a szemed a legdrágább kincsed. És te hagyod, hogy tönkremenjen. Buta egy kislány lehetsz.
2015. dec. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A szemed 90%-ban genetikai okból romlik, nincs rajtam mit vigyázni. 10%-ban lehet rá vigyázni, kevés közeli fókusszal (pl számítógép ugye).

Erőltetéstől meg nem lesz semmi baja. Az egyébként sem erőltetés, hogy ugyanúgy fókuszál a táblára, mint másé, csak éppen a kép nem lesz éles. Ennyi erővel a többiek is erőltetik. Ez nem olyan, hogy fáj a derekad, aztán akkor ne erőltesd.

2015. dec. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat:) Kedves harmadik, neked meg kösz, hogy lebutáztál:) Szerintem pont akkor lennék az, ha nem érdekelne a szüleim véleménye, de mindegy.
2015. dec. 21. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!