Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek most mit csináljak...

Szerintetek most mit csináljak? Tuti igaza van a dokinak?

Figyelt kérdés
Már 1-2 éve ha letakarom a ball szemem akkor a jobbal homályosan látok. A másik szemem az tökéletesen jó. Ma voltam megnézetni, össze vissza vizsgált. És mondta hogy nagyon rossz a ball szemem és hogy ez velem született dolog. Csak nem értem mér nem derült ki eddig mivel 18 éves vagyok már. Általános iskolába is mindig vizsgálták szal nem értem. Örökölni sztem nem örököltem mivel anyunak se meg apunak sem volt ilyen gondja.Kérdeztük hogy nem e a koraszülöttség miatt van és azt mondta nincs összefüggésben a kettő. Olvasni nem tudok vele ez tény, de ugyanúgy látom a bútorokat megtudok fogni mindent, nem nyúlok mellé meg semmi, tér látásom is van, csak hát elég homályosan látok ha letakarom a jó szemem. Kipróbáltuk a lancséket, egy jó volt amivel egy számot eltudtam olvasni. De ha ez javította mindimálisan a távollátást, akkor nem lehet hogy a közelit jobban javítaná. Mondjuk nem értek hozzá csak fura. :S Doki mondta hogy semmitsem lehet tenni érte.:S Most keressek fel más orvost vagy tényleg igaza van?:(
2010. márc. 25. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Neked a jobb szemed távollátásával van a baj, ahogy értelmezem a soraidból. Én is szemüveges vagyok, és a távollátásommal vannak gondok. Mivel a sokszori keresgélés által mégis találtatok egy lencsét, ami javítja a jobb szemed látását, legalább azzal javít a helyzeten, hogy nem fogod erőltetni a bal szemed. Tehát nem veszi át a szerepét maximálisan a korrigálásnak. Egyenlőre halgass az orvosodra,és próbáld ki azt a lencsét, amit felírt neked. Ha mégsem lenne jobb, akkor keress fel egy másik szemészt.
2010. márc. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most már rájöttem az olvasottak alapján hogy tompalátó vagyok, csak az orvos durvábban fejezte ki magát:S akkor tényleg nincs mit tenni. Tompalátásnál lehet térlátásom? Kancsal nem vagyok, ezértis nem vették észre gondolom. De mondjuk nekem van térlátásom.
2010. márc. 25. 22:23
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem írt fel lencsét!:S Csak mondtam neki hogy valamivel jobb. Aztán nézett szemtengely mélységet vagy mi de az is nagyon rossz lett!:S
2010. márc. 25. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!