Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyit illik ilyenkor adni a...

Mennyit illik ilyenkor adni a dokinak?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok, de úgy hozta az élet, hogy nem tudom megtartani a babát.

Az a doki fogja végezni a műtétet, aki 10 éve az orvosom és aki a kislányom császáros születésekor 85e kért. Tanácstalan vagyok, hogy vajon ilyenkor milyen összeget kell/szoktak adni? Vagy várjam meg, hogy ő mondja majd, mint a szülés után?


2011. okt. 18. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem foglalkoznék olyan dokival, aki kér. Ha mégis nála maradsz, nem kell aggódnod, a doktor előbb-utóbb úgyis közli majd a tarifát.
2011. okt. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
10 éve 85 ezret? Hát ez elég durva, én 2 éve 40-et adtam. Szerintem keress másik orvost. Alapból egyébként sem ingyenes az abortusz, ha jól tudom 35 e Ft, de lehet, hogy már több.
2011. okt. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Akkor írjuk le 24587. alkalommal is. Magyarországon a TB által finanszírozott orvosi ellátás ingyenesen igénybe vehető. Bizonyos beavatkozásoknak van díja, ilyen például az abortusz.

Aki pénzt kér, az ellen panaszt kell tenni a betegjogi képviselőnél.

2011. okt. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

10 éve az orvosom, de tavaly szültem nála!

Igen, lehet, hogy nem etikus, hogy pénzt kért, de ez a mostani problémám szempontjából teljesen mellékes. Lecserélni nem fogom, mert így is megbízom benne, neki köszönhetjük anyukám életét (máik két doki majdnem eltette láb alól), tehát tudom, hogy milyen szakember.

Egyébként meg a vakbélműtétet is támogatja a TB, mégis (most mindegy, hogy rossz, vagy jó, de) szokás honorálni a jól végzett munkát az orvos felé. Azért kösz a hozzászólásokat.

2011. okt. 19. 09:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha egészségügyi okból nem tudod megtartani, akkor normális doki nem fogad el érte semmit.

Ha saját döntésed, akkor úgyis megmondja az árát!

2011. okt. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, ha ab. artef (nem missed abortusz) lesz, akkor eleve fizetni kell, 30-35 ezret. Nem tudom, honnan lenne még pénzed adni a dokinak is...hacsak nem magánrendelőben végezteted az ab.-t, de akkor fix. ár van, és akkor nem kell a 30 ezret leperkálni a TB-nek, "csak" a magándokinak a tarifáját...?

Bár vannak kedvezmények a terhesség megszakítás összegéből (ha TB alapon végezteted), pl. ha beteg a gyermeked (emelt családit kapsz utána), vagy reg. munkanélküli vagy vagy a párod, vagy bizonyosszoc. juttatásban részesülsz.

2011. okt. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!