Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egyre rosszabbul látok közelre...

Egyre rosszabbul látok közelre, távolra látó (mínuszos) szemüveget viselve. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Mínuszos (távollátó) szemüveget viselők könnyebben meg fogják érteni a kérdésemet.

Szóval kb 25 éve viselek nem túl erős 2-2.5-es mínuszos szemüveget, nem romlott és nem is javult szinte semmit az évek alatt a szemem, most is teljesen jól látok ezzel a dioptriával távolra. VISZONT. Elég sokat olvasok, amihez sosem veszem le a szemüveget, mert minek. Eddig ugyanúgy láttam vele és nélküle is közelre. De mostanában megfigyeltem, hogy egyre távolabb kell tartsam a könyvet, hogy ne mosódjanak össze a betűk - de mindez csak akkor ha rajtam van a szemüveg! A távolralátó szemüveg! Ha a szemüveget leveszem, akkor tökéletesen látok közelre, a legapróbb betűket is simán elolvasom közelről. Én azt érteném, hogy idővel romlik a szemem és közellátó (plusszos) szemüvegre is (vagy bifokális, progresszív lencse) szükségem lenne, de mint írom, ez a probléma csak akkor érezhető, ha rajtam van a mínuszos szemcsi. Most akkor romlik a szemem vagy sem? A szemüveg "romlott el"? Évek óta ugyan az, nem cseréltem mostanában. Egyszerűen szokjak rá, hogy olvasáskor leveszem a szemüveget és kész? El fogok majd menni szemész orvoshoz, de addig is nincs valakinek vmi tippje, hogy ennek mi lehet az oka? Nem járt még vki hasonló cipőben?



2016. febr. 2. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a távolbalátó szemüveget csak akkor hordom, ha szükséges. Közelre sosem.
2016. febr. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De szinte majdnem mindig szükséges. Én reggel felteszem és este lefekvéskor leveszem. 25 éve.

A te verziódat fordított szituban, az olvasó szemüvegre kényszerültek esetében megértem. De az utcán, vezetés közben, tévézéshez, stb gondolom te is hordod, ha pedig mindeközben elédkerül egy apróbetűs iromány, (pl élelmiszerboltban, hivatalban) - akkor leveszed? Mert én lassan ott tartok. Sokszor a szemüvegem felett kezdem el olvasni a mini betűket vagy megemelem a szemüveget a homlokom felé és úgy olvasom. Elég hülyén néz ki. Pont az ellenkezője a megszokottnak, amikor egy közelre rosszullátó pl a nyakában himbálódzó szemüveget felrakja és azzal olvas.

2016. febr. 2. 11:20
 3/8 anonim ***** válasza:

NEm írod, mennyi idös vagy, de normál esetben idösebb korban közelre egyre rosszabbul lát az ember.

Egyelöre valószínüleg elég, ha olvasáshoz leveszed a szemüveget, de ha tovább romlik az olvasásnál a látásod, akkor valószínüleg másik, másféle szemüveg kell. Nekem is - ahogy nagyon sok mindenki másnak is -, olyan szemüveg jó, amelyiknél az alsó rész az olvasós dioptria, afelsö meg a távolbanézös, és a kettö közt folyamatos átmenet van. Ezzel a tipussal minden távolságra van egy optimális rész a szemüvegnél, ahol élesen lehet látni.

2016. febr. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy közelre egyre rosszabbnak tűnik, ez egyszerű.

Közelre elkezdett "pluszosodni" (öregszeműség) a szemed, ami miatt közelre már elég lenne pl a -1,5, de neked ennél erősebb van, emiatt nem éles a kép.

2016. febr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, így már nagyjábol "tisztult" a kép.

Ezexerint ha az olvasáshoz nem akarom levenni továbbra sem a szemüveget, akkor az alsó részének mondjuk mínusz 1.5-nek a középső-felső részének pedig pl továbbra is mínusz 2.5-nek kellene hogy legyen, ahelyett, ami most van.

Gondolom amíg nem megyek át plusszba ahhoz, hogy normálisan tudjak olvasni, addig a doki is azt fogja ajánlani, hogy vegyem le, meg kukucskáljak a szemüveg alól-felől inkább ilyen esetekben.

25 év mínuszos szemüveg hordása után egyelőre nem tudom elképzelni a megosztott lencse képét. Remélem minnél később fogom csak megtapasztalni. Ja egyébként még csak 41 vagyok. :)

Érdekes, ha belegondolok abba, hogy mondjuk 10 éve megműttetem volna lézeresen a stabilan mínuszos, 2.5-es szememet, akkor most ez az olvasáshoz vedd le a szemcsit dolog ugye nem működne, csak az egyre távolabbra tartás, meg az olvasó szemüveg készítés akkor előbbre jött volna.

2016. febr. 2. 20:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, nagyjából.

Van, aki úgy csinálja, hogy 2 különböző erősségű szemüvege van, aztán cserélgeti.

Létezik továbbá folyamatos átmenetű lencse is (multifokális), mondjuk azt is meg kell szokni és drágább is.

Legjobb a -0,75 körüli szem, ez még okés távolra szemüveg nélkül is és közelre is nagyon sokáig nem kell olvasó.

2016. febr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Visszamentél az orvoshoz? Mit mondott végül. Lehet, hogy gyengébb minusas szemüvegre lenne szükséged, amivel még jól látsz távolba és közelbe is.
2016. febr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia engem is érdekelne mi lett veled … ugyan így vagyok , kérlem írjon aki tud érdemben hozzászólni !

Köszönöm

2022. febr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!