Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lasik műtét utan?

Lasik műtét utan?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szeretnek egy olyat kérdezni, hogy kedden volt optilasik szemmutetem es az egyik szemem tokeletes, semmi szuro érzés es rogton tokeletes látásom volt. A masik szememmel is jol latok, igaz nem olyan élesen mint a másikkal, viszont most ahogy olvasni probaltam észrevettem, hogy nem megy. Mintha osszemosodnanak a betűk. Távolabb a nagyobb betűket el tudom olvasni,, közelről a kicsike nem igazan. Olyan mintha szellemkepes lenne. Volt vkinek esetleg ilyen?
2016. febr. 21. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem egyforma volt eleve a hiba, az agynak kell némi idő hogy átalljon. Ha nem javul menj vissza ahol végezték a műtétet.
2016. febr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszod! Szerdán megyek kontrollra, ott mindenképp említem a problémámat. Tudom h nagyon korai meg, mert csak 5 napja volt a műtét, csak zavar h nem tudok olvasni 😞 remelem hamar elmúlik majd. Egyebkent a két szem között 1 dioptria volt a különbség pontosan.
2016. febr. 21. 21:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy és hány dioptriás volt a szemed?
2016. febr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
30 éves vagyok. A jobb szememen -6,75 diopria es -0,5 cyl. A bal szememen pedig -5,75 dioptria es -0,5 cyl.-ert korrigáltak. Lencsebe kozel nem hordtam ilyen dioptriat, a vizsgálaton ez jott ki, h ezzel latok 120%-osan.
2016. febr. 22. 07:30
 5/6 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy csak távolra látáshoz jó csak. Azt olvastam, hogy akinek se távolra se közelre nem jó a szeme, annak utána csak olvasószemüveget kell használnia, ezek szerint távollátásra nem jó, de lehet hogy csak én értettem félre.
2016. febr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem két hete volt ugyanilyen műtétem, szerintem is az agyadnak kell egy kis idő hogy átálljon (igaz és -3.75 plusz 0.5 cylinderről indultam), az én látásom 100%os, én is észrevettem, hogy összemosódnak néha a távoli betűk, de ha rákoncentrálok, pislogok párat, másfele nézek akkor jobb szokott lenni. (Plusz túlóra után, miután 18 órája vagyok talpon, akkor sem az igazi).

Egyébként beszéltem egy ismerőssel, aki 12 éve műttette meg, ő mondta előre hogy tökéletesen lát, nem romlott a szeme, de el szokott fáradni néha és olyankor nem lát rendesen távolra. Ő is azt mondta, hogy olyankor szellemképesnek tűnik.

2016. febr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!