Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mínuszos dioptriás Szemüvegese...

Mínuszos dioptriás Szemüvegesek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Minden érdekelne: Hányas szemüvegetek van? Milyen gyakran hordjátok? Szeretitek? Az évek során mennyit romlott a szemetek? Hány évesen kaptatok először szemüveget és akkor hányas volt? Milyen gyakran jártok szemészetre? Voltak esetleg "nehézségek" vagy hátrányok, amiért szemüvegesek vagytok?


Nekem -1.75-ös a szemem, egy éve -1 dioptriás volt, kicsivel több mint két éve pedig -0.50-es. Csak akkor hordtam amikor muszáj volt, de mostmár állandóan kell hordanom, kivéve ha olvasok vagy gépezek, szóval olyan tevékenységet folytatok, amikor közelre kell néznem, meg sportolás közben. Kamaszkorban vagyok, állítólag normális, hogy ekkor romlik a szem, de kicsit megijedtem hogy most ennyit romlott. Pedig nem ülök egész nap a gép előtt és nem olvasok sötétben.


2016. febr. 24. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:

44F -0,75. 10 éve - és így előtte fiatal koromban is - még biztosan 0-s volt. A monitor (pontosabban a tartós közelre fókuszálás) csinálta. Szemüvegem van, de szinte soha nem hordom, már csak azért sem, mert ha hozzászokik az agy, hogy nem kell kompenzálnia, akkor levéve már rosszabb lesz, mint így nem hordva.

Ez a -0,75 kifejezetten jól jön 40 felett, mert távolra nem olyan vészes, közelre meg pont kompenzálja a kezdődő pluszosodást (öregszeműség), ezért nem kell olvasószemüveg még jó darabig.

2016. febr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, én olyan 8-10 évesen kezdtem szemüveget hordani -1.25ös lencsével, ami 21 éves koromra -3.75re romlott hozzá 0.5ös cilinderrel. Ezzel konkrétan szemüveg nélkül nem láttam fél méternél távolabb. Pár évig kontaktlencsét hordtam, de nagyon kiszárította a szemem, plusz hajnalban járok dolgozni és inkább átaludtam azt a +5 percet, amíg betettem a lencsét. Egy hónapja megműttettem, azóta 100%os a látásom. Egyszerűen leírhatatlan érzés, amikor felébredsz reggel és tökéletesen látsz mindent :) Még ha romlana is olyan 10-20 év múlva, akkor is megérte. (Amúgy 26 éves vagyok :) )
2016. febr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, én 17 éves vagyok. 4,25 mindkét szemem, természetesen mindenhova hordom, mert nélküle semmit se látok. Igazából nekem így semleges. Nem zavar, hogy szemüveges vagyok, de nyilván jobb lenne nélküle:) eleinte nem akartam szemüveget így sokáig húztam. 15 évesen kaptam, akkor -3,25 volt. Most 17 vagyok. Így konkrét hátrányom nincs abból hogy szemüveges vagyok. Talán strandon (mert van úgy hogy a vízben is rajtam van) kicsit zavaró,de ott se gáz:). Ja és évente járok ellenőrzésre:)
2016. febr. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia :) Nekem most -0.75-ös mindkét szemem, és mindig rajtam van, mert veszem észre, hogy már azt se látom nélküle ha a tanár rám néz vagy sem :') Én már szeretem mert megszoktam, és nélküle olyan "üresnek" érzem az arcomat, meg nem is látok.

15 évesen kaptam, és évente járok szemészetre. Nekem lapos vagy milyen az orrom (kínai vagyok félig) és ezért a papuccsal mindig gondjaim voltak/vannak, de állítgatom aztán jobb egy kicsivel. Meg amikor lehajlok, vagy tesin ugrálok leesne, de olyan feladatoknál leveszem.


Nem kell aggódnod, nem romlott sokat a szemed :) A szüleid szemüvegesek? Mert akkor lehet arra esély, hogy még romlani fog kicsit, de nem biztos, egyéntől függ.

Most hányas neked?

17/l

2016. okt. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia,nekem 8 éves korom óta van,akkor -1es volt mindkettő,most 14 vagyok és most -2,75ös meg cilinderrs is lett idöközben,évente járok kontrollra de ha úgy érzem már ,hogy nem jó akkor megyek azonnal,folyamatosan rajtam van, zavar amikor sportolok vagy strandra megyek vagy ilyesmi,mert akkor le kell vennem ,és az orromig se látok,kontaklencsét az orvosom nem enged hordani,gondolkodtam ,hogy ha felnőttem akkor megműtetem de nem tudnék megválni tőle mert a személyiségem részévé vált.
2016. nov. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!