Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 3 éves kisfiam nem akarja...

Tamiy kérdése:

3 éves kisfiam nem akarja hordani a szemüvegét. Neki vagyok keserdve! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

2 hete kapott szemüveget fiam. +1,5 mindkét szemre. Aznap amikor megkapta, rajta volt 3x 15 percet. Másnap már csak egyszer volt rajta. Magyarázzuk neki hogy szükséges, ígérgetünk nekivmindent, fenyegettük, de semmi.

Vki tudna segíteni!?


2016. márc. 9. 14:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem mesélni kell neki, hanem ha leteszi, visszaadni rá, és ezt akár 500-szor naponta.
2016. márc. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nincs kiközösítve az óvodában (vagy máshol) bármi miatt? Van szemüveges gyerek a csoportjában?

A szemüvegessé válást eleinte elég nehéz megszokni, mert nagyobb változást okoz az ember kinézetén. Az 1,5 még viszonylag gyenge, ha majd erősebb lesz, akkor majd állandóan fogja hordani. De ezt szokni kell.

2016. márc. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

2. válaszoló: köszönöm a bíztatást! Szerencsére nincs kiközösítve. Minden gyerek szeretettel fogadta, dícsérték.

1. válaszoló: ez a módszer saját gyerekednél bejött? Hány nap után nem vette le? Én egy napig próbáltam így, de nagyobb ellenállás lett az eredmény. A csak azért sem. Dackorszak közepén vagyunk

2016. márc. 9. 15:54
 4/13 A kérdező kommentje:
Esetleg vki vokt már hasonló szituációban és siker lett a vége?
2016. márc. 9. 15:55
 5/13 anonim ***** válasza:

Az elsö vagyok: nekem kb két hét volt, mire rájött, hogy a szemüveggel jobban lát, és nem vette le utána.


De biztos, hogy jó a szemüvege? Mert egy ismerösnél rossz erösséget állapítottak meg neki és azért nem akarta hordani, mert még rosszabbul látott vele, mint nélküle, csak még a feje is fájt töle meg szédült.

2016. márc. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hűha! Két hét! Akkor kitartóbbnak kell lennünk. Már nekem is megfordult a fejemben hogy elviszem másik szemorvoshoz is kikérni a véleményét. De addig erőltessem? Holnap körbe kérdezgetek ki tud vmi jó dokit. Remélem sikerül hamar eljutnunk valakihez.

Nálatok javult a kicsi szeme a szemüvegtől? Minket azzal bíztatott az orvos, hogy talán majd később elhagyhatjuk. De ugye ahhoz állandóan hordania kellene

2016. márc. 9. 20:06
 7/13 anonim ***** válasza:
Gyerekeknél nagyon nehéz, rájuk adni. Nekem is 2 éves korom óta van és mesélték, hogy rámrakták és már szedtem is le. Mert nekik furcsa, hogy a fejükön van és nem is vigyáznak úgy rá, lehet azért szedi le, mert nem lát még vele, mert szokatlan. De vissza kell raknotok rá és ennyi.
2016. márc. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
MIndenképpen nézesd meg még egyszer a szemét - akár egy jó optikus is megfelel, és ha szerinte is jó a szenüveg, akkor legyél következetes és kitartó.
2016. márc. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
5%
De miért kell erőltetni ezt? A szemüveg egy látást segítő eszköz csak, nem javítja meg a gyerek szemét, ha ő nem akarja hordani akkor ne hordja, nem lesz semmi gondja emiatt. Nem ettől lesz rosszabb/jobb a látása. Ha látni akar rendesen meg felveszi majd magától is.
2016. márc. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolo: Igen buta vagy: A agyerkenek azért kell a szenüveg, hogy lásson rendesen, mivel anélkül rosszul lát. Egy ekkora gyerek nem tudja felmérni, hogy ez szükséges, ha meg nem használja, akkor elöfordul, hogy mire iskolás, addigra már egyáltalán nem is lát semmit. Emmeltt ha rossz a látása, akkor a mozgásfejlödése is visszamarad, mert nem tud térben mozogni.
2016. márc. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!