Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A +-os lencse drágább, vagy...

A +-os lencse drágább, vagy nincs árbeli különbség? Én 20-30 között találok szemüveget, míg mások 60-70 ezret fizetnek. Többi lent.

Figyelt kérdés

Nem a keret árában van a nagy eltérés, nem is nézem az árakat, amiket felpróbálok, mert teszenek, azok 10 és 20 ezer ft között mozognak. A lencse szintén 17 ezer egyik helyen, másik helyen 22. Ez egy pár.

Szóval a lényeg, hogy 30 ezer alatt kihoznám a komplett szemüveget. Nekem mínuszos kell.


Több ismerősöm is csináltatott mostanában, és senki sem úszta meg 50 alatt. Sőt, egyikük 50, másik 60, harmadik 70 ezret fizetett. A harmadiknál spéci lencse kellett, az tárgytalan. Nekik pluszos kell, és a keret náluk sem haladta meg a 20 ezret.


Szóval hogy lehet az, hogy egy olcsó helyen nekik 40 ezerbe került a lencse, míg nekem fele annyiért ajánlották több helyen is?


2016. márc. 17. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyobb dioptria miatt kerulhet tobbe. Ilyenkor vastagabb lencsebol elindulva kell sokat vekonyitani. Es persze lehet kulonbozo paramentesito, karcallo reteget is kerni ra, ami megdobja az arat.
2016. márc. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyszer bementem az offotértbe és kinéztem 14 körül egy keretet, de lencsével együtt több, mint 40 lett volna. Majd átmentem az ismerősünkhöz, akihez csak azért nem szerettem járni, mert mindig gyér volt a választék szintén 13-14 körüli lencsével fizettem 22-t, szóval :D

nem hiszem, hogy azon múlna.

2016. márc. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A dioptriában nincs nagy különbség.

Nekem 1,25, ismerősnek 1.

Ráadásul amikor mondták az árakat az optikákban, nem is kérdeztek dioptriát, csak közölték a pár lencse árát.

Tudtommal nem kértek rá semmiféle plusz réteget, mert az volt a cél, hogy minél olcsóbban megússzák.

Ők már ki is fizették, én még keresem a tökéletes keretet.

2016. márc. 17. 18:50
 4/4 anonim ***** válasza:

A keretbe tehető lencsék között is van különbség valamint a forgalmazott lencsék márkájától is függ! Damilos, fúrt, sima keret. Akinek cylinderes, annak drágább a lencse. Van ahol csak drágább márkás lencsék vannak, más a munkadíj, van ahol nem kérnek díjat a vizsgálatért ha meg is csináltatod a szemüveget. A hozott orvosi papírnál is van külön díj.

Nekem 34-ből jött ki komplett szemüveg Ofotértben(-2,75 és -3 és cylinderes) vékonyítva, csomó réteggel. Sok helyen eltér, én is néztem máshol 60 is lett volna.

2016. márc. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!