Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesek, akik megműtötték...

Szemüvegesek, akik megműtötték a szemüket azok a műtét után már nem kellet hordaniuk a szemüveget?

Figyelt kérdés

Szemüveges vagyok már 4 éves korom óta és azóta MINDEN ÉVBEN romlott a látásom és mindíg új lencsét kellett vennem. Iszonyú drága már a lencse és csak egyre drágább. Én egyedül élek s nem tudom kifizetni már. (csak 20 000ft marad meg amit kajára költök, s úgy tudom/ tudtam kifizetni a lencsét h nem ettem 3 hónapig, mert 38 000ft volt a lencsék.)

És most 44 000ft volt. Évről évre egyre drágább s nem tudom kifizetni. Akkor már egyszer kiperkálom az egészet h megműtsék s ne kelljen soha szemüveget felvennem. Úgyis sokat kínlódtam már a szemüvegekkkel.



2016. ápr. 1. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha most is romlik minden évben, akkor nem műtik meg. Mert nem lenne értelme, hisz éles látást "faragnának" lézerrel most, aztán jövőre megint romlana mint eddig és jöhet megint a szemüveg? Lézerrel fix dioptria hibát tudnak korrigálni, tehát ha mondjuk 5 év vagy több óta sem változott volna a látásod.
2016. ápr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pontosan. A lézeres szemműtét úgy megy, hogy a szaruhártyádat beállítják megfelelő dioptriára, mintha kapnál egy állandó kontaktlencsét. Benne van amúgy a pakliban, hogy néhány embernek nem sikerül teljesen tökéletesen, és fél-egy dioptriával mellé lőhetnek, tehát kevesen ezután sem tudnak teljesen lemondani a látásjavító eszközökről, csak max gyengébbre válthatnak.


A szem romlása viszont a szemlencséből ered. Nem fogják megműteni, ha nem állapodott még meg a romlás folyamata. Illetve ha meg is műtik a szaruhártyádat ugye, akkor mögötte a szemlencse ugyanúgy romolhat tovább, tehát ugyanúgy megint kell majd szemüveg. Tehát a műtét nem állítja meg a romlást.


Hol dolgozol? Lehet, munkahelyi ártalom, vagy simán életmódbeli. Ezt jó volna kideríttetned, ezzel is tehetnél ellene esetleg.

2016. ápr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Neten rendelj kontaktlencsét és ne optikában vedd meg. Rengeteget lehet vele spórolni.
2016. ápr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A Mcdonaldsban dolgozok. Sokszor nem jut kajára sem pénzem, de amúgyis egész életemben szegények voltunk. Nekem az is megfelel, h valamennyivel javítják a látásomat. Talán így olcsóbb és vékonyabb lesz a lencsém. Kontaklencse havonta tényleg 100 000ft felett lenne, már érdeklődtem, de amúgysem vettem volna soha. Sok ismerősömnek totál begyulladt mindíg a szeme s tovább romlott a látásuk.

Most ez a második éve h normális doki adott lencsét s csak a jobb szemem romlott féllel.Remélem jövőre nem fog romlani, s rááll erre az egy dioptriára. De gondolom vagy 2-3-5 évet kellene várnom h biztosra menjek. Köszönöm a válaszokat, az ismerőseim semmit nem konyítanak, a dokim pedig nem mond el semmit sem. Most kezdett kiderülni h van egy rejtett kancsaltságom, de hiába kérdezek erről nem válaszol csak húzza a száját.

2016. ápr. 2. 22:16
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha elmegyek egy rendes szemészhez, dokihoz akkor az megtudja mondani h meglehet-e műteni a szememet?

Szeretném, ügye h ne kelljen szemcsit hordanom, de ha ezeket írtátok akkor persze h beletörődök. Akkor csak azért h javítsanak rajta. De a rejtett kancsaltságom miatt is meg kellene sztem műteni. Sajna nagyon fura az egész.

Azt mondták h a 4 éves koromban műtött szememben mindíg fogok látni egy csíkot ha tiszta fehér v fekete táblát nézek s h ez egyre rossszabb lesz. Csakhogy egyre jobb lett már nem is látom. Azt mondták h ha bandzsítok akkor a megduplázott kép egyre távolibb lesz, de nem így lett, hanem egyre közelibb. A jobb szememet tönkre tették azzal h lencsélt tettek bele s nem sima üveget, mert az még jó volt, dehát nem tudhattam kisiskolás koromban. Sohasem egyenlítették ki a két szememet csak most két éve.

Szóval a rejtett kancsaltságomat ezek alapján nézegette a látszerészem. Azt akarta kideríteni 3D-s modelllezéssel h kifele v befele van ez a rejteett dolog s a lencsémbe beleegészítette volna. Csakhogy egyszer olyan válaszokat adtam h kifele, aztán olyant h befele. Ezért nem tudot segíteni a lencsémmel, de így még drágább lett volna. Ha kérdezek arról h meg kell műteni-e, akkor hallgat s húzza a száját, vagy elfordúl tőlem.

2016. ápr. 2. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!