Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kislányom első éves szemvizsgá...

Kislányom első éves szemvizsgálatán vagyunk túl, aminek eredményét lent kifejtem (elmondták hogy cilinder eltérése van, de ennél pontosabban nem tudom. ) Értelmeznétek nekem?

Figyelt kérdés

a lelete: OD: 0,00 +0,25 134 fok. pupilla 5mm, tekintési fok: 2,9 balr(ra), 0,7 fel

OS: -0,75 +1,25 20fok, pupilla 4,8, tekintési fok: 3,2 jobb(ra) 3,2 fel

Az utolsó értékeknél van a jelentősebb eltérés. ez nagy eltérésnek számít? kinőheti? mit is jelent ez? fél év mulva megyünk kontrollra, addig nem igényel kezelést



2016. ápr. 14. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Így konkrétan nem tudom értelmezni. Annyit tudok, hogy cilindert szemtengelyferdüléskor szoktak felírni a szemüvegre. Abból gondolom, hogy az lehet a kislányodnál. Talán csak gyanú és azért hívtak vissza fél év múlva. Mert ha valóban van nála ez, akkor viszont pont, hogy minél előbb érdemes kezelni annak érdekében,hogy a két szemes együttlátása megfelelően ki tudjon fejlődni.

Szóban mit mondtak neked?

2016. ápr. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
csak annyit hogy fénytörési hiba és csak a bal szeménél van, ha mind2 szeménél ugyanaz lenne az érték akkor az nem lenne baj. érdemes nyomonkövetni ezért nézzük meg fél év mulva... egyébként hogy kezelnék ezt minél korábban? ez az amikor letakarják az egyik szemét?
2016. ápr. 14. 21:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, szemtakarással tudják kezelni. Ennek annyi a lényege, hogy a kancsalító szemet kényszerítik nézésre, különben fokozatosan "ellustul" és ún. tompalátás alakul ki. Ezt kb. iskolás korig lehet korrigálni, utána már nehézkes egyrészt az iskolai tanulmányok miatt is, másrészt akkorra már 80-90%-an kialakult a látás.

A kancsalítás mértéke nem egyenesen arányos a látásromlás mértékével (bár az még nincs nála, pont azt kell megelőzni). Nagyon enyhén kancsal szemmel is lehet tompalátó valaki és fordítva. Most eszembe jutott egy ilyen szakterületen dolgozó orvos. Privátba megírom a nevét, elérhetőségét. Ha gondolod, vigyétek el hozzá is, két véleményből hátha okosabbak lesztek.

2016. ápr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!