Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van lényeges különbség a...

Van lényeges különbség a vékonyított és a nem vékonyított lencsék közt?

Figyelt kérdés
-3as dioptriánál megéri vékonyítani? érzésre érdekelne.mert a nem vékonyított torzít a széleinél.
2016. ápr. 15. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
A vékonyított is torzít a szélén, de talán nem annyira. Sokkal szebbek a vékonyított lencsék.
2016. ápr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hogyhogy talán nem annyira?:) az üzletben is ezt mondták nekem meg nagyon nem mindegy mivel nem két forintért vékonyítják.engem nem a szépsége hanem a látás élmény érdekelne kizárólag a lencse széléin való torzítás mértéke.
2016. ápr. 15. 13:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél kontaktlencsét. Minden mínuszos szemüveg torzít a szélén. Persze minél vastagabb, annál durvább a szódásüveg-hatás. Ha kívülről torzít valami, akkor ugye a másik oldalról is. Nekem van nagyon vékonyított, és van a szélén torzulás, de ha normál szemüveg lenne, nagyon durva lenne.
2016. ápr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2es még nem torzított.3as már igen.gondolom ha vékonyabb a lencse akkor kevésbé torzít.a lencse középen vékony ott nincs is baj.szélén megvastagodik ott torzul a látott kép.ha lecsiszolják,vékonyítják akkor gondolom jobb lesz.csak jó lenne ezt független hozzáértő szájából hallani.mivel a boltban nyilván azt (is) mondják amivel többet hagyok ott náluk.
2016. ápr. 15. 13:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha csak a szélén torzít, nem lenne egyszerűbb nagyobb szemüvegeket csinálni?
2016. ápr. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hogy érted hogy nagyobbat?sajnos annyira nagyot nem csinálnak.így is nagyobb az új keretem mint a régi.
2016. ápr. 15. 19:49
 7/7 anonim ***** válasza:
A mínuszosnál nem megoldás a nagyobb lencse. Minél nagyobb annál vastagabb a széle, és annál jobban torzít.
2016. ápr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!