Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse? Tapasztalatok,...

Kontaktlencse? Tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés

Majdnem 3 éve vagyok szemüveges. Nem hordom állandóan csak amikor szükségem van rá, de az évek során csak romlott. Egyszerűen gyűlölöm a szemüveget. Már rengeteget felpróbáltam, egyik sem tetszik rajtam, nem áll jól, másrészt meg zavar. Jelenleg -1.75-ös a szemem. Még nem volt kontaktlencsém, de gondoltam már rá, hogy lehet hogy az lenne számomra a megfelelő, csak el nem tudom képzelni hogy hogy rakom be, mert nem merek belenyúlni a szemembe.

Tapasztalatok érdekelnének. Milyen volt amikor először hordtatok kontaktlencsét? Mennyire szeretitek? Jobban bejön, mint a szemüveg? Sportolásnál ki kell venni? Kényelmes?


2016. ápr. 21. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Én két éve hordok napi kontaklencsét. Eleinte kicsit nehézkés volt betenni olyan három percet vett igénybe, ma már csupán 10 másodperc:D Régen nem tudtam megállapítani, hogy hogy van kifordítva a kontaklencse, hogyan teszem be jól. Már ez is sima ügy. Sportolásnál nem kell kivenni, egyáltalán nem zavar, meg nem mozog. Semmi ilyesmi. Egész nap nem érzel semmit. Amikor beteszem, nekem az olyan kellemes érzés: akkor nem is kell hozzányulni a szememhez. Odaérintem a lencsét, és teljesen rásimul a szememre. Kellemes hideg érzés. Kipislogom a pár buborékot, ami alászorult és kész is. A kivétel meg nem olyan kellemetlen, mint gondolod, tükör nélkül is simán megoldható. Csak akkor fáj ha azt a szememet taperászom amiből már kivettem a lencsét (csak elfelejtettem, hogy nincs benne semmi).

Sokkal jobban szeretem, mint a szemüveget.. Azzal az utcára sem mennék ki:D Szóval én nagyon szeretem. Messzire nem látok és 5 dioptriám van. 16/L

2016. ápr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is féltem a szemembe nyúlni, de már évek óta lencsém van és nem is értem mitől féltem az elején. Egyszerűen nincs mitől félni.

A félelem miatt nekem első 3-4 napban fél óra volt berakni kivenni... az optikai betanításon 1 óráig is vacakoltam vele, szóval nem ment könnyen. De utána már percek alatt is sikerült. Kb 2 hét mire teljesen megszoktam. Szóval kb ennyit kell kibírni, de nálam lehet hogy mindenki ügyesebb. :)

Én nagyon szeretem... mivel nekem -3-as volt már a szemem mikor lencsém lett, előtte alig láttam mert szemüveget én egyáltalán nem voltam hajlandó felvenni soha. Inkább jártam homályban ami sok gondot okozott, mert a saját anyámat sem ismertem meg az úton.

De már reggeltől estig minden nap lencsét hordok, tökéletes látás, észre sem venni, nincs vele gond. Sporthoz is hordható, meg bármikor, bármihez szinte. Nincs ennél jobb.

2016. ápr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én szeptemberben kezdtem szemüveget használni, de nem szerettem. "Csak" -0,75-ös a szemem, úgyhogy azért szemüveg nélkül is boldogultam, de engem már ez is zavart mert nem láttam rendesen, ami napközben az utcán, iskolában hátrány volt, úgyhogy inkább rendesen hordtam. Én csak 7 hónapot hordtam folyamatosan a szemüvegem, de ez is elég volt:) Nem mondom, hogy utálom, de szerintem sok szempontból kényelmetlen. Ha bepárásodik vagy mondjuk esőben vizes lesz, akkor nem látni vele semmit, folyton tisztogatni kell, engem kicsit az is zavar, hogy ott van valami a fejemen illetve szerintem jobban is nézek ki nélküle.

Úgyhogy kontaktlencsére váltottam és szerintem ez egy fantasztikus döntés volt a részemről. Nem olyan régóta használok lencsét, de imádom. Mikor először voltam az optikában akkor első körben megvizsgálták, hogy hordhatok-e lencsét illetve megmérték a dioptriát, görbületet stb.. Következő alkalommal pedig először a nő tette be nekem és el kellett mennem sétálni egy kb. fél órát majd visszamenni és akkor megnézték, hogy látok-e vele rendesen, illeszkedik-e. Ha minden rendben volt, akkor pedig elmagyarázott mindent, hogy mit hogyan kell és megmutatta hogyan kell kivenni, betenni, majd nekem is meg kellett próbálni. Elsőre sikerült, amin meglepődtem. Mondjuk én egyáltalán nem féltem tőle. Viszont van, akinek ez nehezebben megy, ott is mondták, hogy volt aki 7x ment vissza betanításra, de meg lehet ezt tanulni:) Van olyan ismerősöm, aki mindig "fújjog", hogy "milyen undorító már, hogy nyúlkálok a szememben", de igazából szó sincs nyúlkálásról, csupán egy pillanatig meg kell érinteni a szemed. Ezt lehet gyakorolni, előbb-utóbb hozzászokik az ember.

Először nagyon furcsa volt, de nagyon örültem neki, hogy szemüveg nélkül látok:) Viszont nem volt kényelmetlen, sokan azt hiszik, hogy olyan mintha valami belement volna a szemedbe, viszont szerintem nem lehet érezni. Sportolni nem sportolok, de amúgy bent lehet hagyni. Ez is egy előnye mert szemüvegben például nem olyan kényelmes és biztonságos.

Viszont ha kiszámolod, akkor drágább mint a szemüveg. Nekem például 17ezer forint három havi adag és még kell mellé folyadék is, amiről most meg nem mondom, hogy mennyibe került...nem tudom...de körül kell nézni, hogy hol mennyibe kerül, érdemes esetleg az internetről rendelni. Illetve kell mellé szemüveg is mert, ha beteg vagy, be van gyulladva a szemed vagy bármi ilyesmi, akkor nem szabad lencsét használni. Én például hétvégén is vagy ha otthon vagyok, csak szemüvegem szoktam feltenni, ha kell. Valamint néhányan azt mondják, hogy sokkal macerásabb mint a szemüveg, de én ezzel nem igazán értek egyet...nyilván oda kell rá figyelni, tisztítani, de nekem sokkal kényelmesebb így, hogy reggel beteszem majd a nap végén kiveszem mint a szemüveg hordás.

2016. máj. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Petya89 válasza:

En mar 2 eve hordok lencset...elejen valami gagyi noname lencset hordtam amit alapbol adtak az ofoterbe...ra is faragtam egyszer..

Azota kb a lencsek ferrarijat hordom..:)

Ertem ezalatt hogy a legjobb lencset ami van a piacon. Legalabb is nekem bejott

Netrol rendelem es kb fele annyiba kerul de megis jobb.

Lagy lencse -6 os.

Amugy mar amit hasznalok:


[link]

2016. jún. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Petya89 válasza:
100%
Amugy meg annyi, hogy sokkal jobb mint a szemuveg. 18 evig hordtam szemuveget eleg is volt...volt hogy strandoltam benne es semmi baj nem lett. Persze mikor lemerultem a viz ala becsuktam a szemem mikor feljottem akkor kicsit leraztam a vizet a szemem korul. Roviden ennyi. Nekem sokkal jobb. Na meg ragyogo napsutesbe jobb is egy napszemuveg....:)
2016. jún. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!