Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontak lencse hanyeves kortol?

Kontak lencse hanyeves kortol?

Figyelt kérdés

sziasztok! most fogok eloszor kontaklencset hordani! es agy picit izgulok! ti hanyevesen kezdtetek el hordani kontak lencset? es tudtok par tippet adni?

Koszonom


2016. ápr. 28. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Én 11 éves koromban azt hiszem. A tanácsom h minden este cseréld a vizet és csak akkor kezdj újat ha érzed h szúr vagy elszakad. Nem kell 1 hónap után kidobni ha havit veszel. Nekem volt olyan h egyet kb másfél hónapig hordtam mert nem volt semmi baja. Mindig legyen nálad a tartó hogy ha szúr ki tudd venni! És ne hagyd éjszakára bennt mert meg is vakulhatsz.
2016. ápr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #1-es légyszíves ne tájékoztasd félre a leendő kontaktlencséseket. Az egyhónapos lencse nem azért egy hónapos, mert valaki a hasára ütött és kitalálta. A lencse oxigénáteresztő képességét addig szavatolja a gyártó. a szaruhártyának (amin a lencse fekszik) oxigénre van szüksége ahogy hogy tiszta egészséges és csillogó legyen. A kontaktlencse anyaga képes átereszteni az oxigént ezzel biztosítja a normál működést. ha ez nem teljesül akkor beindul az úgynevezett ereződés, mert a szervezet ezt is megoldja hogy jusson elég oxigén arra a területre. ez a folyamat visszafordíthatatlan és súlyos állapotot eredményezhet. Nem ajánlott spórolás céljából kitologatni a hordási időket.

a kérdésre válaszolva: 14-14 évesen szülői beleegyezéssel és felügyelettel, már szoktunk adni lencsét. Korábban is lehet, ha indokolt pl.: terápiás céllal, sportolás esetén, stb. Ilyenkor a Klinikára irányítjuk a pácienst.

Kérdező hány éves vagy?

2016. ápr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
13 eves vagyok es napi rendszeressegel sportolok!
2016. ápr. 28. 22:06
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kell izgulni. Tartsd be azokat a szabályokat amiket elmondtak. Nagyon fontos a higiénia. Mindig legyen megfelelő dipotriájú szemüveged, mert nem lehet bent mindig a lencse. Ha az elején nehezebben bánsz a lencsével, akkor se keseredj el, menni fog, légy kitartó, mint a sportban :)

#2-es voltam

2016. ápr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tájékoztattam félre, a tapasztalatomat mondtam! 1-es vagyok
2016. ápr. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#1-es attól, hogy a saját tapasztalatodat írod le attól az még félretájékoztatás. Olvasd el figyelmesen amit írtam és értelmezd. A második hozzászólás az. Világos és érthető.
2016. ápr. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem kell itt most azon ossze veszni hogy ki mit mond! en mindenkinek a szemelyes tapasztalatara gondolataira vagyok kivancsi! szamomra mindegyik valasz hasznos
2016. máj. 7. 16:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Aranyos vagy, de ez itt nem arról szól, hogy összeveszünk vagy nem. Ha egyszer blődséget állít akkor azt helyre kell tenni. Értelmezd a kontaktlencse viselésével kapcsolatban leírtakat (#2) vagy ha nem megy, akkor mindenféle bántás nélkül nem vagy még érett a kontaktlencse viselésére.
2016. máj. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!