Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha fehér tehát magyar férfikén...

Ha fehér tehát magyar férfiként a japán származású feleségemtől lesz gyerekem, akkor a gyereknek rendes vagy mongol redős szeme lesz?

Figyelt kérdés
Neki mindkét szülője japán, ha ez számít, nekem meg nyilván magyar mind a kettő. Ezt meg lehet egyáltalán mondani előre vagy teljesen véletlenszerűen alakul ki? Nem vagyok egy nagy biológus... Aki tud esetleg valamit a dologról megköszönném a válaszát. :)

2016. jún. 2. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Majdnem biztos, hogy látszani fog a szemén az ázsiai gén. Nem biztos, hogy totál olyan lesz, de valószínűleg valamilyen szinten mandulavágású.
2016. jún. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A fehér emberek "faji" jellegzetességeivel szemben általában dominánsak más rasszok génjei. Valószínűleg erősen ázsiai vonásai lesznek a gyerekeknek. Pláne, hogy mi magyarok a honfoglalás előtt évezredekig keveredtünk az ázsiai népekkel, és ott lappanganak bennünk ezek a gének.
2016. jún. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

3: És a honfoglalás után is keveredtünk ázsiaiakkal.


Látszani fog rajta az ázsiai származás.

2016. jún. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A szemhéj alakja több tényezőből tevődik össze. Egyik, hogy a szemhéjat emelő izom hol kapcsolódik a szemhéjhoz. Ha a szemhéj alsó szegélyén, akkor lesz a szem a "klasszikus" mongolredős szem. Ezt a japánok úgy hívják, hogy "egyrétegű" "hitoe" szemhéj:


"Hitoe":

[link]


Ha az izom a szemhéj szegélyétől magasabban kapcsolódik a szemhéjhoz, akkor ahogy kinyitod a szemet, a csatlakozási ponton behúzódik a szemhéj, ilyen az európaiak szeme. A japánok ezt "kétrétegű" "futae" szemhéjnek hívják:


"Futae":

[link]

(Ez a lány például félvér, az anyja japán, az apja angol)


És végül van egy harmadik fajta is, ami tulajdonképpen a kétrétegű európai szem, a "futae" egy változata. A szemhéj emelő izom a szem szegélyétől magasabban kapcsolódik, emiatt a szem "futae" lenne, ám a felső szemhéj kötőszövete laza, buggyos, ezért rálóg a szemhéjra. Ezt a japánok úgy hívják, hogy "okufutae" "rejtett kétrétegű".


"Okufutae":

[link]

Az európaiak között ők azok, akiknek gyerekkorban kicsit mongolredősnek néz ki a szeme, majd ahogy nől európai jellegűvé válik. Majd idős korban a felső szemhéj ismét megereszkedik, és rálóg a szemhéjra ( [link]


--------------------------


Öröklődését tekintve a kettős szemhéjú "futae" domináns a mongolos "hitoe"-val szemben. Az "okufutae" jelleg viszont külön öröklődik.

Vagyis a te gyermeked nagy valószinűséggel "futae" vagy "okufutae" lesz.


A fent linkelt félvér lány például futae, de ez a félvér kislány tipikus okufutae:

[link]


És saját tapasztalat: Nekem a férjem japán (hitoe). Az én szemem teljesen európai jellegű. a kislányunk "okufutae". És ha megnézem a saját gyerekkori képeimet, azokon tényleg az én szemem is kicsit mongoloid, és édesapám szemére is rálóg már a felső szemhéj bőre, vagyis valószinűleg emiatt nem lett tiszta "futae".


Persze ahhoz, hogy mennyire tűnik ázsiainak az arc abba belejátszik még sok más is (a szem alakja, orr alakja, haj stb).


Kicsit hosszú lett, de remélem érthető :).

2016. jún. 3. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elnézést, az időskori szem linkje nem működik a zárójel miatt. Ez lett volna az:

[link]

2016. jún. 3. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek egy családot, ahol a férfi magyar, a hölgy Japán. Mindhárom gyerekük szemén látszik, hogy ázsiai szülője van, de más külső tulajdonságban elég vegyesen örököltek. Az egyik gyereknek ha a szeme nem lenne mongol redős akkor senki nem mondaná meg, hogy Japán mamája van.
2016. jún. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Látszani fog rajta.
2016. jún. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek oylan ázsiai-magyar szülőpárt,akiknek az 5 gyerekéből kettőnek,bár mandula formájú a szeme,de nem mongolredős. Rajtuk egyébként is kevésbé látszik az ázsiai vonás, (orr,haj) . A másik 3 gyereken egyértelmű .

Szóval szerintem véletlenszerű,és mint látod édestestvérek esetében is nagy lehet a különbség.

2016. jún. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!