Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok és a románok...

A magyarok és a románok bőrszíne között van különbség?

Figyelt kérdés
Sokat olvasni YouTube-on, Facebookon és egyéb oldalakon, hogy a románok a magyarokat le mongolozzák, a magyarok a románokat lecigányozzák. Tudom, hogy nem vagyunk egy népcsoport, de van esetleg különbség vagy hasonlóság a magyarok és a románok bőrszínei között?

2015. aug. 5. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Nincs.Én nem láttam ott barna bőrű románt.Csak általában a hajuk fekete.
2015. aug. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
bőrszínben sincs különbség.
2015. aug. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Fekete haj barna szem sárgás bőr ilyen az átlag román. Nincs olyan fekete hajú barna szemű ember akinek fehér lenne a bőrszíne, mert az antropológiai nonszensz.


Itt vannak tömegekről fotók, román foci szurkolók:


[link]

2021. márc. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Antropológusok szerint a fekete haj barna szem kizárja a világos bőrszint. Jártam már pár kontinensen, de ez kivétel nélkül igaznak bizonyult.


Ha nem tudnád az emberi bőrszínt Von Luschan's chromatic skálájával mérik.


Itt olvashatsz róla:


[link]


Itt pedig láthatod az emberi bőrszínek teljes skáláját: [link] #/media/File:Felix_von_Luschan_Skin_Color_chart.svg


Ja tudom hogy neked csak néger kaukázusi meg sárga mongoloid szín léteztik, azonban az antropológia szerint NAGYON NEM. Az Antropológusok ugyanis 36 bőrszíntípust különböztetnek meg.

2021. márc. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!