Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Régen bontott kontaktlencse?

Régen bontott kontaktlencse?

Figyelt kérdés

Még március végén bontottam ki egy pár egyhavi kontaktlencsét, amit nagyon maximum háromszor hordtam. Azóta megtisztítva vannak a tokban. Szerintetek ha laposan megtisztítom, akkor még hordhatom pár alkalommal? A szavatossági idő 2018 április.

A kérdés azért merült fel, mert a vákuumcsomagolásban természetesen nem éri levegő, azért áll el évekig, míg a tokban valamennyi minimális levegő érheti, így véleményem szerint veszíthet a szavatosságából.



2016. jún. 6. 12:15
 1/5 A kérdező kommentje:
*alaposan megtisztítom
2016. jún. 6. 12:17
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A vákumcsomagolás bontásától számít az egy hónap.
2016. jún. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
44%
Én a havi kontaktlencséket is volt, hogy honapokig hordtam, éveken át, és soha semmi bajom nem lett belőle. Szerintem ha rendesen letisztitod nyugodtan hordhatod még 1-2x ha sürgős.
2016. jún. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A dolog akkor veszélytelen ha március óta a folyadékot rendszeresen cserélted rajta, azaz legalább heti kétszer. Mivel azóta az is megromlott már ha nem cserélted.
2016. jún. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem cseréltem rendszeresen a mosófolyadékot, csak mikor használtam, ez 2-3 alkalmat jelent. Viszont használat előtt elmostam mindig. De nem hiszem, hogy a mosófolyadék csak úgy megromlana, mert fél évre elegendő kiszerelést vettem, és az még nem telt le.

Mindenesetre ma kicseréltem a mosófolyadékot, majd holnap is ki fogom, mert csak holnapra kell 3 óra erejéig, úgy döntöttem bevállalom, ha mégis kellemetlen, akkor végső esetben kiveszem.

2016. jún. 6. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!