Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Színtévesztéssel milyen...

Színtévesztéssel milyen beosztásokat tölthetek be a honvédségnél?

Figyelt kérdés
Kiskoromban már diagnosztizálták már,de a későbbiekben nem volt nagy hátránya,és azt hittem majd elmúlik.Nem rég viszont a rendőrséghez szerettem volna jelentkezni,de közben kiderült,hogy nagyon nem múlt el,és nem is fog.Visszamondtam még időben a jelentkezést,mert ott ez kizáró ok.A honvédségnél már az alkalmassági vizsgálton,pedig bekorlátoztak miatta,ami azt jelenti,hogy elvileg sem lövész,sem tüzér,sem felderítő beosztásokat nem tölthetek be.Akkor most mik a lehetőségeim?A toborzó azt mondta majd tájékoztatnak,de úgy gondolom nem árt,ha máshol is tájékozódom.

2016. jún. 12. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondd nekik, hogy nyugodtan vegyenek csak fel a lövészek közé: ha majd a másik oldalról is lőnek, egy golyót te is fel tudsz fogni!!
2016. jún. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, kissé morbidra sikerült, ez egy szakállas vicc!


De valószínű, hogy max. csak konyhára, esetleg irodai szolgálatra, vagy esetleg számítástechnikai területre, de ezekhez is kell a külön végzettség. Kérdés, hogy eddig mit tanultál, milyen végzettséged és gyakorlatod van???

2016. jún. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem vezérkari főnök simán lehetsz, annak se lőni, se felderíteni nem kell.
2016. jún. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmilyen! Nem tudod megkülönböztetni az ellenség zászlóját a sajátunktól...


(Bocs, én is csak a humor részleget erősítem most.)

2016. jún. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most csinálom az érettségit.A viccekért meg semmi baj,csak elkeserítő,hogy emiatt nem alkalmaznak azon a területen,ahol én szeretnék elhelyezkedni.De a színtévesztésem nem súlyos.Tehát ilyen,hogy pl. a közlekedési lámpák színeit megkülönböztetni,zászlók színeit,stb. az megy.Tehát az éles színeket látom,csak a halványabb árnyalatokat,mint pl. a sötétzöld-barna az nekem konkrétan egy kutya.De hallottam ilyen speckó lencsés szemüvegről is,amivel elvileg ezt lehet korrigálni.Még így sem lehetnék pl. lövész ha intéznék magamnak egy ilyet?
2016. jún. 14. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!