Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi baja lehet a szememnek?

Mi baja lehet a szememnek?

Figyelt kérdés
Kb. két hete vettem észre, hogy a szemem kicsit pirosabb, eresebb mint szokott lenni. Két hónapja kontaktlencsét hordok, eddig nem volt vele semmi baj és amikor piros lett a szemem akkor már két napja nem volt bent a lencse, mert nem rakom be mindig, tehát valószínűleg nem az irritálta. Azt hittem, hogy kiszáradt, 1 hétig csepegtettem bele műkönnyet és nem raktam be a kontaktlencsét, de nem múlt el, ezért elmentem orvoshoz, aki azt mondta hogy nincs semmi baja a szememnek, valószínűleg csak megerőltettem vagy pszichés eredetű. Mind a kettő lehet, mert most érettségizem, rengeteget tanulok és nagyon stresszes vagyok. A kontaktlencse nem irritálja a szememet egyáltalán és csak akkor látszódik hogy piros ha közelről nézem. Szerintetek mi lehet vele? Tényleg csak az idegeskedéstől van? Használhatom így a lencsét?

2016. jún. 13. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Van akinek hajlamos bepirosodni, kontaktlencsétől függetlenül.
2016. jún. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha egész nap benntartod a lencsét, az ad egy védőréteget a szemedre, és érzékenyebbé válik, amit csak akkor fogsz érezni, ha nincs bent. (Kisebb mértékben ez még szemüvegeseknél is fennáll.)
2016. jún. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!