Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Elég ha az optikába megyek...

Elég ha az optikába megyek vagy szemészetre kell menni?

Figyelt kérdés
Ha nem tökéletes a látásom elég ha szemüveget csináltatok és az optikus vizsgálja megy a szememet és készít megfelelő szemüveget?..vagy el kell mennem a szemészetre is? 16/L

2016. jún. 20. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden optikában van szemészorvos, csak is orvos vizsgál és ír fel szemüveget. Szóval teljesen mindegy hogy optikába mész ahol az orvos megvizsgál vagy a szemészetre ahol szintén orvos vizsgál. oda mész ahová tetszik.
2016. jún. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem mindegy. A szemészeten mást is tudnak vizsgálni, esetleges összefüggéseket keresnek a látásromlással kapcsolatban. Sokkal több eszközzel is rendelkeznek...Továbbküldhetnek, ha gond van. Gyógyszert írhatnak. De hát te tudod...
2016. jún. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy a gépi szemvizsgálat esetemben ugyanazt az eredményt adta mindig, mint a lencsepróbálgatásos, szóval ha így nézzük, nem kell szemészetre menni. Viszont lehetnek azért egyéb szemproblémák is, szóval ez inkább csak meglevő szemüveg esetén rendszeres ellenőrzésre és kisebb korrekcióra megfelelő, én elsőre biztos elmennék a szemészetre, ha nem megfelelő a látásom. Az pedig nem igaz, hogy minden optikában van szemész szakorvos, maximum annyi igaz, hogy a legtöbb optikában megoldható, hogy előre egyeztetett időpontban legyen.
2016. jún. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én előszö csak egy optikában vizsgáltattam meg és csináltattam de mikor elmentem kíváncsiságból szemészetre Kiderült, hogy nem elég,hogy a legdrágább dolgokat írta fel de még a szemem is romlott.😞
2016. jún. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!