Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemészeten elmértek valamit?...

Szemészeten elmértek valamit? Hogyan értelmezhető ez a lelet?

Figyelt kérdés

Irodában dolgozom, számítógép előtt, és nagyon sokszor megfájdul a fejem. Elmentem a Semmelweis Szemklinikára, ahol több géppel is megvizsgáltak(kb 2 órán át, nagyon alaposan, és a végére ezt az eredményt hozták ki( ezzel kristály tisztán láttam): Visus: +0,5-1,5tg 175=1,0

+1,0-1,5tg 160=1,0 Hogyan értelmezhetőek ezek az értékek?

Mivel a doktornő is mondta, hogy kell szemüveg, ezért bementem a Vision Expresszbe, hogy kontaktlencsét szeretnék. Ott újra megvizsgáltak, és azt mondta a nő, hogy nem ad olyan erős lencsét, mint amit a Semmelweisen eredményként kihoztak. Kérdés, hogy miért nem, mikor ott 100%-osan láttam, itt a vizsgálat alatt pedig javított a látásomon, de nem lett 100%-os? Ott ezeket az eredményeket hozták ki:


Jobb gorb:8,80 sph: 0,0 cyl: -0,75 A 180

Bal gord: 8,80 sph:+0,50 cyl: -1,25 A 160


Ez mennyiben tér ez a másik eredménytől? Jobb lesz nekem a gyengébb lencse?



2016. júl. 3. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert a szemész a teljes korrekciót nézte, de a szemüveg/kontaktlencse választásánál nem szoktál tökéletesre korrigálni.
2016. júl. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Miért nem? Nekem mindig ugyanazt mérik a gépek, amit megállapítunk próbalencsékkel és a szemüvegembe is az kerül.
2016. júl. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nem tudom, mennyire aktuális még, de a kontaktlencse közelebb van a szemedhez, mint a szemüveglencse, így ha arra vizsgált, más értékeket kapsz. Legalábbis nekem is így volt, és ezzel magyarázták, amikor lencsére váltottam a szemüveget.
2016. júl. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!