Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Használ valaki Air Optix...

Használ valaki Air Optix Night&Day Aqua havi kontaktlencsét? Szoktatok aludni benne?

Figyelt kérdés
Elviekben azért hívják így mert éjjel-nappal viselhető és nincsen szükség mellé ápolófolyadékra és olvastam is pár olyan hozzászólást, ahol azt írták, hogy ők nem szokták kivenni és akár egy hónapnál tovább is hordják...az optikusom pedig azt mondta nekem, hogy nem gond, ha néha ebben alszok, viszont rendszeresen nem célszerű bent hagyni éjszakára és a meghatározott időt sem célszerű túllépni.. Egyébként internetről szoktam rendelni, tehát neki semmi haszna nincsen ebből. Ti mit gondoltok?
2016. júl. 5. 12:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Az hogy lehet benne aludni nem jelenti azt hogy az teljesen jó is úgy. A lencse egy darab légáteresztő szilikon. Részben átereszti az oxigént, de nem teljesen, így nem tesz jót hosszú távon ha nem veszed ki. Pl elmész nyaralni 1 hétre, oké ha nem veszed ki arra a hétre mert nem akarsz ezzel foglalkozni, de amúgy normális hétköznapokon vedd ki minden éjjel. Amúgy sem kell alvás közben látnod, feleslegesen is lenne a szemeden. Kivenni 10 mp, nem olyan nagy dolog ezt naponta megtenni.
2016. júl. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Én sem tartom ezt túl egészségesnek, mármint, ha valakinek huzamosabb időn keresztül folyamatosan bent van a lencse a szemében. Ki szoktam venni éjszakára és nem szoktam túlhordani sem, csak sok mindent hallottam ezzel kapcsolatosan ezért kíváncsi voltam, hogy ki hogyan áll ehhez a dologhoz.

2016. júl. 7. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!