Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét lehet nagy...

Kontaktlencsét lehet nagy dioptriával is használni?

Figyelt kérdés
+3 és +6. Nem lesz túl vastag a lencse? Az egyik szemem ugyanis tompalátó. Szemésznek is kell mondani, hogy azt akarok vagy elég az optikusnak? Mi történik, ha véletlen kontaktlencsével aludtam el?
2016. júl. 31. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet persze. Elég optikába menni kontaktlencse vizsgálatra és betanításra, ott próbalencsét is kapsz, mindent elmondanak. Az hogy néha elalszol lencsével nem probléma, csak ne minden nap tedd.
2016. júl. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Persze, ma már szinte mindenféle lencsét lehet kapni, a nagy dioptria sem akadály. Én nem voltam szemészeten, elég ha az optikushoz mész. Ők megvizsgálják a szemedet, megmérik a paramétereket és megmondják, hogy milyen lencsére van szükséged. Mindent elmagyaráznak, hogy hogyan kell használni és mire kell odafigyelni, hogyan kell ápolni. Aludni alapvetően nem célszerű benne, legalábbis sokat, rendszeresen nem és nem is minden lencse alkalmas rá, de semmi bajod nem lesz tőle, ha néha elalszol úgy, hogy a lencse a szemedben van. Ma már gyártanak kifejezetten ilyen lencséket is, amiknek magasabb a oxigénáteresztő képessége és a víz tartalma és minden egyéb csodálatos dolog:). Én Air Optix Night&Day Aqua lencsét használok az optikusom tanácsára és elviekben ez is erre lett kitalálva és én sem tapasztaltam még semmi negatív hatását.
2016. aug. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!