Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » "+" -os szem nem romlik?

"+" -os szem nem romlik?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lehet fura a kérdésem, de nekem kiskorom óta "+"-os a szemem, tehát rövidlátó vagyok. Távolra mindent tökéletesen látok (tévé, suliban tábla) úgyhogy azzal nincs probléma. Régen +3-as volt a szemem, most már csak +2.5, de ez szerintetek hogy lehet? Én úgy tudtam, hogy a szem általában csak romlik, de az enyém mégis javult, pedig suliban nem hordok szemüveget (egy ideig hordtam kontaktlencsét, de mivel rövidlátó vagyok, ezért nélküle is ugyanúgy látok), csak otthon szoktam felvenni tanuláshoz, mert az olvasáshoz jól jön. Pl 5cm távolságból már homályosak a betűk, szemüveggel viszont tiszták.

Válaszokat köszi!



2016. aug. 20. 13:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, távollátó vagyok.
2016. aug. 20. 13:04
 2/5 gnoomage ***** válasza:
Nos, a szem fiatal korban javulhat, ez sok dologtól függhet. Az bőven nem biztos hogy tovább javul majd, ahogy az se hogy rosszabbodik. Ez a gond ezzel, ezért kell folyamatosan kontrollra járni.
2016. aug. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, minden évben járok kontrollra, tavaly derült ki, hogy javult kíváncsi vagyok idén milyen lesz. Egyébként a +3-as szemüvegemmel kissé már szédültem néha-néha, úgyhogy innen is sejtettem, hogy erős lesz, pedig évekig jó volt, jártam is kontrollra és több helyen is megerősítették, hogy jó. (Akkor tényleg az volt)
2016. aug. 20. 13:28
 4/5 gnoomage ***** válasza:
Nekem a romlását a növésemmel hozták össze, a tengely ferdülése miatt, neked lehet pont emiatt lesz jobb.
2016. aug. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És mi az amit 5 centiről kell nézni? Nekem az egyik szememmel 15 centiről, másikkal 20-ról kezdik elveszteni az élességüket, mégsem hordok szemüveget. +3-as szemmel 50-ig is homályos lenne, úgyhogy ezt sem értem.
2016. aug. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!